ورزشی

احیای دوباره فوتبال «گل‌کوچک»

آفتاب‌‌نیوز :

علی خلیلی درباره دیدار خود با مجید جلالی مدیر فنی فدراسیون فوتبال اظهار کرد: در راستای توسعه و گسترش رشته ورزشی فوتبال خیابانی در سطح کشور و آغاز فعالیت‌های حرفه‌ای این رشته در رده‌های سنی مختلف، با مجید جلالی جلسه‌ای داشتیم و کمیته‌ای را در این زمینه تحت عنوان «فوتبال خیابانی یا گل کوچک» برای توسعه همگانی این رشته راه‌اندازی کردیم. پیش از این فوتبال خیابانی یا گل کوچک آسان و در دسترس بود، اما متاسفانه مدت زیادی است که به فراموشی سپرده شده و فعال نیست. سعی داریم این رشته را دوباره احیا و رویدادی تحت عنوان گل کوچک یا (جام هواداری) در داخل کشور برگزار کنیم.

وی گفت: در حال حاضر ۱۶ تیم لیگ برتری داریم که مردم در سراسر کشور از رده سنی ۱۵ سال به بالا می‌توانند به عنوان هواداران این تیم‌ها در این رویداد ثبت نام کنند. ثبت‌نام‌ها تا اسفندماه ادامه خواهد داشت و سپس از فروردین سال آینده این مسابقات در دو بخش دختران و پسران در خیابان، مجتمع‌های ورزشی و پارک‌ها در شهرستان‌ها و استان‌ها برگزار می‌شود و تا شهریور ادامه خواهد داشت.

رییس فدراسیون ورزش همگانی با اشاره به حمایت فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و چهره‌های سرشناس فوتبال برای برگزاری جام هواداری، خاطرنشان کرد: هفته آینده مراسم رونمایی از این مسابقات با حضور بزرگان فوتبال برگزار خواهد شد.

خلیلی با بیان این که به دنبال احیای فوتبال گل کوچک یا خیابانی هستیم، خاطرنشان کرد: فوتبال خیابانی در گذشته در کوچه و محلات برگزار می‌شد، اما الان مدت زیادی است که به فراموشی سپرده شده است. اکنون سعی داریم با حمایت فدراسیون فوتبال آن را سازمان یافته‌تر برگزار کنیم.

وی افزود: برای توسعه همگانی این رویداد سعی داریم این رشته را به صورت ارزان و با استفاده از توپ‌های پلاستیکی در کوچه و محلات برگزار کنیم تا استعداد‌های خوبی را از دل این مسابقات در شهر‌ها و روستا‌ها شناسایی و در نهایت با برگزاری مسابقات ملی نفرات برتر را به تیم‌های باشگاهی معرفی کنیم.

رییس فدراسیون ورزش همگانی همچنین از برگزاری مسابقات کارکنان دولت در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: تاکنون در سراسر کشور ۵۳۰۰ نفر ثبت نام کردند که بعد از برگزاری مسابقات در سطح شهرستان‌ها و استان‌ها مسابقات ملی آن در دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد.

وی در پایان یکی دیگر از برنامه‌های فدراسیون را عقد تفاهمنامه با آموزش و پرورش و تدوین طرحی برای کاهش وزن دانش‌آموزان مدارس عنوان کرد.

نویسنده تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از سبک نوشتاری زیبا و توصیفات جذاب، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌های مفصل و زنده از رویدادها و مسابقات ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در به اشتراک گذاری احساسات و لحظات برجسته ورزش با شما دوستان ورزشی قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای هیجان انگیز ورزشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا