ارزهای دیجیتال با بیشترین رشد

اکثر ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ عملکرد خوبی داشته و رشد چشمگیری از خود به جای گذاشته اند. معامله گران در طول تغییر روند بازار خرسی سال ۲۰۲۲ تا به امروز سود هنگفتی دریافت کرده اند.

شاخص‌ های طمع به سطح صعودی سال ۲۰۲۱ بازگشتند که به سرمایه‌ گذاران این امکان را می دهند تا سودهای سالانه خود را ذخیره کنند. نکته جالب توجه این است که بین ۱۰۰ پروژه ارزهای دیجیتال برتر عملکرد درخشان تری نسبت به سایرین از خود نشان داد و به نوعی در بازار تسلط داشت.

با این حال، بزرگترین دستاوردها و سودها در سال ۲۰۲۳ از ارزهای دیجیتال حاصل شد که به روایتی محبوب ترین زمینه معاملاتی به شمار می آیند. در این روند، میم کوین ها (Memecoin)، پروتکل های لایه ۱، هوش مصنوعی و راه حل های لایه ۲ نقش پررنگی در بازار داشتند. در ادامه پر نوسان‌ترین ارزهای دیجیتال رو معرفی خواهیم کرد.

2 ارز دیجیتال برتر با بیشترین میزان رشد قیمت

۱. توکن بونک (BONK)

بر اساس این گزارش، توکن بونک (BONK) یا میم کوین سولانا با افزایش ۷۳۰۲.۹ درصدی، بزرگترین سود سالانه را به دست آورد. این میم کوین محبوب بر روی بلاکچین سولانا ایجاد شده و ۲.۵  برابر بیشتر از Injective سود کسب کرده است.

در زمان انتشار مقاله، ارز دیجیتال BONK با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۴۴۸ دلار در رتبه ۷۶ از نظر مارکت کپ معامله می شد.

۲. ارز اینجکتیو (INJ)

رمز ارز اینجکتیو (Injective) که به عنوان دومین ارز برتر سال ۲۰۲۳ معرفی شد. معامله گران شاهد افزایش خیره کننده ۲۷۴۸ درصدی این ارز بودند که از ۱.۲۷ دلار به ۳۶.۱۸ دلار افزایش یافت.

نکته جالب این است که معرفی معاملات فیوچرز توکن توسط صرافی غیرمتمرکز آن، هلیکس، باعث افزایش قیمت INJ شد.

علاوه بر این، ارز دیجیتال Injective یک صندوق اکوسیستمی به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار در ابتدای سال راه اندازی کرد تا زیرساخت های قابل همکاری و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را تقویت کند.

جمع بندی

اکثر  رمز ارزها با عملکردهای برتر، توکن‌ هایی هستند که به تازگی عرضه شده‌اند. این ارزهای دیجیتال به دلیل نقدینگی پایین در ابتدا افزایش قیمت داشتند و روند صعودی آنها همچنان ادامه داشت.

بنابراین سرمایه گذاری در این پروژه ها فوق العاده پرخطر بود. هزاران توکن دیگر با نقدینگی پایین عرضه شده اند اما رشد چشمگیری ثبت نکرده اند و ضررهای زیادی را به همراه داشته اند.

ضروری است که برای سرمایه گذاری در این زمینه، سرمایه‌گذاران از خطرات آن آگاه باشند و بررسی‌های لازم را در مورد هر ارز دیجیتال مورد نظر انجام دهند.

دکمه بازگشت به بالا