عمومی

افتتاح ۷۰۰ واحد نهضت ملی مسکن شهر جدید اندیشه در سال جاری – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهدی مسلم‌خانی درباره پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در این شهر جدید از آغاز عملیات ۲ هزار و ۵۰۰ واحد خبر داد و گفت: در حال حاضر این واحدهای مسکونی پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی دارند.

این نوع ساخت و سازها در این شهر را به صورت مشارکتی با بخش ویژه دانست و افزود: تا پایان امسال ۷۰۰ واحد افتتاح می‌شود و تا سال آینده نیز این طرح‌ها به صورت کامل به بهره‌برداری خواهند رسید.

مسلم‌خانی از جمله مفهومی ساخت و سازها در شهر اندیشه را مسکن برای دهک‌های میانی جامعه، منابع برای دولت به منظور استفاده در ساخت و ساز شهرها و شهرهای جدید و توسعه خدمات برای شهروندان این شهر دانست.

شرکت عمران شهر جدید اندیشه خاطر نشان کرد: پروژه های عمرانی و احداث کارگاه ساختمانی در اندیشه برای 1800 نفر به طور مستقیم و برای بیش از 7 هزار نفر غیر مستقیم ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: عملیات اجرایی شهر جدید اندیشه که در سال ۷۰ آغاز شد، محصول نظام شهرسازی و معماری نظام جمهوری اسلامی ایران است و با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در سقف جمعیتی پیش بینی شده است.

مسلم‌خانی با بیان اینکه مجموع شهر اندیشه همه خدمات مورد نظر برای شهروندان را در حوزه آموزشی، درمانی، اداری، فضای سبز، مذهبی و … ارائه کرده است، گفت: نیازهای اولیه ساکنین می‌شوند و هدفی برای ارتقای کیفیت زندگی آن‌هاست.

وی از جمله پروژه‌های در دست اجرا در شهر اندیشه را کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان، پروژه فرهنگی- اجتماعی ایوان اندیشه با هدف پروژه و کارآفرینی برای بانوان شهر اندیشه، مسیر پیاده‌روی محور رهیاب به طول یک کیلومتر، پیاده راه سلامت به طول ۳ کیلومتر. و موزه دفاع مقدس به منظور ارتقای کیفیت زندگی و خدمات زززایش شهر

مسلم‌خانی خاطر نشان کرد: شرکت عمران شهرهای جدید مسئولیت راهبری، اجرا و احداث شهر و شهرک در چند استان را بر عهده دارد که از جمله آن‌ها شهرک نیشتمان در استان کردستان، شهر جدید مهرگان در استان قزوین، شهر جدید پرنیان در استان قم و شهر است. جدید حورا در استان همدان است.

وی ادامه داد: این پروژه‌ها در مرحله مطالعات طرح جامع و آماده سازی قراد در اواسط سال اری امی.

شرکت عمران شهر جدید اندیشه گفت: با توجه به این که صنعت ساختمان از صنایع پیشران اقتصاد کشور بوده و صنعتی است که ۲۰۰ صنعت دیگر را درگیر می‌کند، ساختمان‌سازی را به صورت مستقیم و غیر مستقیم به همراه دارد.

مسلم‌خانی تاکید کرد: ساخت و ساز صنعتی مسکن و استفاده از تکتولوژی‌های جدید در ساخت و ساز واحدهای مسکونی باعث می‌شود، حوزه مسکن در چرخش درآوردن چرخ اقتصاد نقش بسزایی ایفا کند.

دکمه بازگشت به بالا