امدادرسانی هلال احمر در ۳۶ هزار حادثه/درخواست برای رفع دغدغه سوخت خودروهای امدادی

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی امداد و نجات در سال ۱۴۰۱ را تشریح کرده و از آمادگی این سازمان برای اجرای طرح نوروزی ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، مرتضی مرادی پور در جلسه کمیته هماهنگی طرح‌های ترافیکی ویژه نوروز ۱۴۰۲ که پیش از ظهر امروز در شهرک آزمایش برگزار شد، گفت: در مجموع از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان اسفند ماه بیش از ۳۶ هزار مورد حادثه در کشور رخ داده که در جریان آن به بالغ بر ۶۸۸ هزار نفر امدادرسانی شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۵ هزار نفر در مجموع این حوادث دچار مصدومیت شده‌اند، گفت: حدود ۱۹ هزار نفر از این افراد به مراکز درمانی منتقل شده و مابقی خدمات درمانی را به شکل سرپایی دریافت کردند.

مرادی پور با بیان اینکه ۵۴ درصد از کل حوادثی که سازمان امداد و نجات اقدام به امدادرسانی در آن کرده مربوط به حوادث جاده‌ای بوده است، ‌ گفت: همچنین ۶۱ درصد از مصدومان نیز مربوط به حوادث جاده‌ای بودند و مابقی مربوط به حوادثی نظیر حوادث و بلایای طبیعی، رویدادهای جوی و … بوده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در طرح نوروزی سال ۱۴۰۱ ماموریت‌های امداد و نجات رشدی ۴۶ درصدی داشت، گفت: امسال نیز ما آمادگی لازم را برای اجرای طرح نوروزی داریم و پیشنهاد ما این است که اکیپ‌های مشترکی با پلیس راهور، اورژانس، راهداری و … داشته باشیم که البته باید زیرساخت‌های آن فراهم شود.

وی با بیان اینکه برای تحقق این امر نیازمند اشتراک اطلاعات و برنامه ریزی برای حوادث ترافیکی و سوانح جوی هستیم، گفت: در تمهیدات امداد و نجات برای نوروز امسال خودروهای امدادی جمعیت هلال احمر به خصوص در اطراف نقاط حادثه خیز در کنار جاده‌ها مستقر شده و چراغ گردان آنها نیز روشن خواهد بود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۱۳ پست نوروزی را در ۳۰ کیلومتری شهرها مستقر کردیم، گفت: طبق برنامه ریزی ما امسال این پست‌ها افزایش ۵۰ درصدی خواهد داشت.

مرادی پور از دستگاه‌های مسئول خواستار رفع دغدغه تامین سوخت خودروهای امدادی شده بود امیدواریم که با پیگیری‌ها دغدغه تامین سوخت و همچنین تامین منابع مالی رفع شود.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل