بین المللی

باراک: حمایت نتانیاهو از اسموتریچ و بن گویر به بحران داخلی منجر می شود

به گزارش روابط عمومی به نقل از خبرگزاری «سما» فلسطین، باراک گفت: نتانیاهو از اتخاذ تصمیمات درست امتناع می‌کند و “اسرائیل” را در موضع ضعف شدید و عمیق در غزه گرفتار و سرگردان کرده است.

وی اعتراف کرد: اسرائیل با پیچیده‌ترین جنگ از زمان تاسیس خود روبه روست و ما اکنون از خلأ رهبری سیاسی رنج می‌بریم.

باراک گفت این خلأ رهبری سیاسی به کندی تصمیم‌گیری در موارد حیاتی و اساسی و تنش میان سران منجر می‌شود و ارتباط با واشنگتن را دچار مشکل خواهد کرد.

به گزارش ایرنا ، وی پیشتر نیز گفته بود که نتانیاهو قادر به تصمیم‌گیری درباره جنگ در غزه نیست و ناکامی در دستیابی به توافق با حماس درباره اسرا، مایه ننگ است.

نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی با اذعان به عدم تحقق اهداف جنگ در غزه، تأکید کرد که راه حل برای این وضعیت، برگزاری انتخابات زودهنگام است.

باراک افزود: ناکامی در دستیابی به توافق برای آزادی اسرای «اسرائیلی»، لکه ننگی را بر پیشانی حاکمان و عموم اسرائیلی ها در مقابل نسل های آتی شان ترسیم خواهد کرد.

310310

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا