استانی

بازدید معاون وزیر صمت از مجتمع پترو صنعت گامرون بندرعباس

صبح ساحل نوشت: فرشاد مقیمی در دومین روز از سفر رئیس جمهوری و آغاز دهه فجر، افزود: از ابتدای دولت سیزدهم تا امروز بیش از ۴ هزار و ۱۰ واحد صنعتی را توانستیم مجدد به چرخه تولید برگردانیم که حدود ۷۰هزار نفر اشتغال را برای صنعت کشور به ارمغان آورده است.

وی بیان داشت: برنامه حوزه احیای واحدها تا پایان کار دولت حدود ۳۶۰۰ واحد صنعتی دیگر شناسایی شدند و در مرحله اقدام و عمل قرار دارند که انشاالله در روزهای آینده اطلاعاتش منتشر می شود.

مقیمی خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲ هم با توجه به مجموعه اقداماتی که انجام شده، ما توانستیم واحدهای متعددی را احیا کنیم و در دهه مبارک فجر امسال بیش از ۸۶ تعداد از این واحدها به بهره برداری می رسند و در مجموع در کل کشور تا امروز، بیش از یک هزار و ۱۰۰ واحد احیا شده است.

معاون وزیر صمت گفت: در طرح هایی که امروز در استان هرمزگان حضور داشتیم خوشبختانه طرح هایی در بحث مربوط به زنجیره فولاد کم کربن و پرکربن و بدون کربن یکی از انتظاراتی هست که کشور در زنجیره تولید در حوزه فولاد دارد کلنگ زنی شد و حداکثر تا دوسال آینده شاهد بهره برداری در استان هرمزگان خواهیم بود.

مقیمی اظهار داشت: همچنین در مجموعه ای که حضور پیدا کردیم بحث مربوط به تکمیل زنجیره‌های حوزه صنعت شیمیایی است که توانستیم با کلنگ زنی که اتفاق افتاد تا دوسال آینده با حدود ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری و اشتغال بیش از ۴۰۰ نفر برای صنعت کشور به بهره برداری برسد.

وی تصریح کرد: نکته قابل توجه این طرح، امروز محصولات این طرح را در قالب مواد اولیه مورد نیاز برای واردات در کشور وارد می کنیم و با اجرای این طرح نه تنها از واردات این محصول بی نیاز خواهیم شد بلکه حدود ۵۰درصد از تولیدات این واحدهای صنعتی می تواند در قالب صادرات به کشورها صادر شود.

معاون وزیر صمت عنوان کرد: مواد اولیه با ۲۵۰ دلار را می گیریم و با اجرای این طرح تبدیل به هزار دلار میکنیم که قابلیت صادرات هم دارد.

46

دکمه بازگشت به بالا