استانی

بدشانس‌ترین دونده هستم، از برخی مسائل دل شکسته شده‌ام/ مسئولان توجهی به من ندارند

با وجود سرباز بودن روزی چند ساعت تمرین دارم

عضو تیم ملی دوومیدانی گفت: با اینکه در خدمت مقدس سربازی هستم اما این شرایط برای من مهیا شده تا بتوانم روزی چند ساعت به تمرین بپردازم.

مهدی پیرجهان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، در خصوص اینکه با وجود حضور در خدمت مقدس سربازی آیا این موضوع در روند تمرینات او خللی ایجاد کرده است یا خیر، اظهار داشت: از نظر خودم تصمیم عاقلانه‌ای بود زیرا با توجه به شرایطی که پشت سر می‌گذاشتم تصمیم گرفتم تا سرباز شوم و اکنون هم وارد پنجمین ماه خدمتم شده‌ام.

وی افزود: البته نزدیک به 80 روز است که از تمرینات دور مانده‌ام و تا به الان سابقه نداشته که این مدت تمرین نداشته باشم و برای من خیلی دشوار است که از تمرین دور باشم. بعد از پایان دوره آموزشی با همکاری خوبی که بین فدراسیون دوومیدانی و مسئولان ستاد کل نیروهای انتظامی تهران صورت گرفت بنده در اینجا مشغول به خدمت هستم و از این بابت از مسئولانی که کمک کردند تا بتوانم به تمرینات برسم کمال تشکر و قدردانی را دارم.

**توقع دارم مانند کسی که در اروپا است و 50 درصد من هم نیست در ایران از من حمایت شود 

عضو تیم ملی دوومیدانی ادامه داد: روزانه نزدیک به 5 ساعت می‌توانم به تمریناتم برسم. با توجه به شرایط موجود هدف نخست من این است که در مسابقات جام رمضان که اواخر فروردین ماه سال آینده است شرکت کنم تا با حضور در این رویداد میزان آمادگی خودم را بسنجم تا در چه درصدی از آمادگی هستم. پس از آن تصمیم دارم ابتدای خرداد ماه به ترکیه بروم و در رقابت‌های بین‌المللی این کشور تحت عنوان ارزروم که هر ساله در این کشور برگزار می‌شود به رقابت بپردازم. البته چون سرباز هستم این شرایط برای من مهیا نیست تا به اردوی برون مرزی بروم اما حداقل می‌توانند بهترین شرایط تمرینی را مهیا کنند تا نسبت به کسی که در آن سوی مرزها از من سطح به مراتب پایین‌تری دارد هم سطح امکانات او در ایران به تمرین بپردازم.

**بدشانس‌ترین دونده ایران هستم

پیرجهان تصریح کرد: سال آینده چند مسابقه مهم از جمله قهرمانی آسیا، قهرمانی جهان، بازی‌های آسیایی و کسب سهمیه المپیک هستند که باید در آنها شرکت کنم تا بتوانم مانند همیشه بهترین نتایج را بگیرم. تاکنون لطف خدا شامل حالم شده و 2 بار توانسته‌ام ورودی مسابقات جهانی را به دست بیاورم و ان شاالله در این دوره هم بتوانم به این مهم برسم و آن را تکرار کنم. مطمئنم با وجود شرایط سختی که پیش‌روی من بوده بدشانس‌ترین دونده ایران هستم اما باز تلاش کرده‌ام تا بتوانم بدون توجه به این موضوع بهترین خودم باشم. 

وی درباره اینکه از لحاظ مالی شرایط برای او چگونه است، پاسخ داد: با وجود داشتن عملکرد خوب اما شرایط مالی برایم چندان خوب نیست و خیلی دشوار سپری می‌شود. یک گلایه‌ای از مسئولان شهرم در استان آذربایجان شرقی دارم که چندان از طرف آنها حمایتی نمی‌شوم. واقعأ نمی‌دانم چه کارهایی الان دارند انجام می‌دهند و با اینکه از نظر فدراسیون بیشترین شانس را برای کسب مدال در هانگژو کنار احسان حدادی دارم اما هیچ توجهی به بنده ندارند.

**مسئولان کمیته ملی المپیک نام من را از ورزشکاران دارای بورسیه خط زدند

رکورددار دوی 400 متر با مانع ایران در ادامه صحبت‌های خود با انتقاد از مسئولان کمیته ملی المپیک نسبت به اینکه پیگیر شرایط او نیستند، گفت: در این مدتی که وارد خدمت مقدس سربازی شده‌ام مسئولان کمیته ملی المپیک چندان پیگیر من نبوده‌اند و حتی با وجودی که نام من در بین اسامی ورزشکاران دارای بوروسیه داده شده بود نمی دانم روی چه اصولی نام ریحانه مبینی را جایگزین من کردند. دو دوره است که حق بوروسیه ام توسط آقایان خیلی راحت پایمال می‌شود. معتقدم باید شرایط برایم مهیا شود تا با ذهنی باز به تمرین بپردازم و حتی با اینکه نزدیک به یک سال است از مسابقات بین‌المللی دور هستم باز در رنکینگ جهانی نفر نخست ایران هستم و نیاز است که من را مورد توجه بیشتر خود قرار دهند تا بتوانم پس از بازگشت به میادین به روند خوبی که در پیش گرفتم با قدرت بیشتری ادامه دهم.

**هیچ ورزشکاری دلش نمی‌خواهد از ورزش مورد علاقه‌اش برود

پیرجهان در خصوص اینکه در گذشته به فکر خداحافظی از این رشته بود و آیا هنوز هم دنبال این تصمیم است یا خیر، تصریح کرد: خواه ناخواه این شرایط پیش می‌آید. من همیشه تلاش کرده‌ام بهترین خودم باشم و برای کشورم در مسابقات به افتخارآفرینی برسم. هیچ ورزشکاری دلش نمی‌خواهد از ورزش مورد علاقه‌اش برود و این اتفاق تنها در صورتی رخ می دهد که مورد بی مهری مسئولان قرار بگیرد و این موضوع به او تلقین می‌شود که با این اتفاقات جایی در ورزش ندارد و بهتر است خداحافظی کند. 

وی با اشاره به حضور در مسابقات ارزروم ترکیه در خرداد ماه اظهار داشت: من باید روز ششم خرداد سال 1402 به مسابقات ترکیه بروم و خوشبختانه سال پیش هم در آنجا عملکرد خوبی به نمایش گذاشتم. البته باید ببینیم با توجه به اینکه سرباز هستم شرایط برای حضورم در آنجا چگونه می شود. امیدوارم هر چه است مشکلی پیش نیاید و بتوانم به این مسابقات بروم.

**از برخی مسائل دل شکسته شده‌ام

دونده ملی‌پوش در پایان گفت: یک درخواست دارم و آن این است که یک نگاه ویژه به من داشته باشند چون با شرایط موجود و با تمام سختی‌هایی که در کشور از نظر اقتصادی حکفرما است تنها می‌خواهم به نتایج خوبی برسم. دست از تلاش برنداشته‌ام و شک ندارم اگر هر شخص دیگری جای من بود با این اتفاقات صدباره از این ورزش رفته بود. بحث‌هایی در کمیته ملی المپیک می‌شنوم که چندان به مذاق من خوش نمی‌آید مانند اینکه من را به فراموشی سپرده‌اند و همین مسائل است که باعث دل شکستگی من می‌شود. متاسفانه یا خوشبختانه تغییر و تحولات در بدنه مدیریتی کمیته ملی المپیک برای برخی‌ها پیامد خوب و برای برخی‌ها هم پیامد منفی به همراه دارد و درست نیست تبعیض بین ورزشکاران قائل شوند و باید نسبت به عملکرد به هر ورزشکاری به او توجه شود. 

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا