برگزاری دوره آموزش ارزیابان کیفیت‌بخشی در سمنان

آموزش ارز |دوره آموزش

به گزارش خبرگزاری روابط عمومی استان سمنان، علی‌اصغر حسنان معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان از برگزاری دوره آموزش ارزیابان کیفیت‌بخشی این استان در محل خانه معلم سمنان خبر داد و گفت: این دوره آموزشی از روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد ماه ۱۴۰۳ ویژه ارزیابی آزمون‌های استخدامی مشاغل کیفیت‌بخشی شامل مربی تربیت‌بدنی و سلامت، امور تربیتی و مشاوره، امور تربیتی و سبک زندگی و مشاور آغاز شده است.

وی هدف از برگزاری این دوره را تربیت ارزیابان تخصصی و حرفه‌ای، عنوان و تأکید کرد: ارزیابی دقیق و علمی داوطلبان، ضامن انتخاب شایسته‌ترین افراد برای خدمت در آموزش و پرورش و ارتقا کیفیت نظام آموزشی است.

حسنان اظهار داشت: شرکت‌کنندگان در این دوره، طی فراخوانی از میان متقاضیان انتخاب شدند تا فرآیند ارزیابی تخصصی داوطلبان مشاغل کیفیت‌بخشی را انجام دهند و گذراندن کامل دوره آموزشی و کسب حد نصاب نمره قبولی، شرط به‌کارگیری ارزیابان در فرآیند ارزیابی داوطلبان استخدامی مشاغل کیفیت‌بخشی است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان سمنان افزود: هر دوره به‌مدت سه روز به‌صورت تئوری و عملی انجام می‌شود و ارزیابان علاوه بر مباحث نظری با روش‌های ایفای نقش، مصاحبه و بحث گروهی که از آیتم‌های ارزیابی است آشنا می‌شوند.

حسنان در پایان سخنانش تصریح کرد: در فرآیند ارزیابی که پس از اعلام نتایج آزمون استخدامی برگزار خواهد شد، داوطلبان معرفی‌شده چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی در مشاغل کیفیت‌بخشی، مورد ارزیابی تخصصی قرار خواهند گرفت و از این بین داوطلبانی که شایستگی بیشتری داشته باشند پس از مراحل ارزیابی از مهرماه سال جاری در صورت کسب حد نصاب نمره، جذب آموزش و پرورش استان خواهند شد و بخشی از کمبود نیروی تخصصی در حوزه‌های نامبرده را رفع خواهند کرد.
۴۶

دکمه بازگشت به بالا