به‌سازی و تعمیر پل ۵ دهانه در سطح محور زنجان رود زنجان

زنجان

روابط عمومی/زنجان رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجانرود گفت: با قراردادی افزون بر ۳۷۰ میلیون تومان، بهسازی یک دستگاه پل ۵ دهانه واقع در محور اسفناج بخش زنجانرود عملیاتی شد.

میثم زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی، اظهار کرد: در راستای ارتقا سطح ایمنی و نگهداری از پل‌ها و ابنیه فنی، طرح به‌سازی و تعمیر یک دستگاه پل ۵ دهانه در سطح محور زنجانرود عملیاتی شد.

وی افزود: اجرای این طرح شامل بهسازی و تعمیر پل اسفناج با ۵ دهانه ۱۰ متری و ارتفاعی افزون بر ۳ متر در کیلومتر محور ۳۲ آزادراه زنجان – تبریز با هزینه اجرایی ۳۷۰ میلیون تومان صورت گرفت.

زارعی با بیان اینکه بازه زمانی تکمیل و آماده بهره‌برداری کردن این طرح  ۷۰ روزه خواهد بود، اضافه گرد با توجه به مشکلات فنی به وجود آمده در دال بتی یک دستگاه پل(بیه) ۵ دهانه اسفناج، اقدامات لازم جهت مرمت و بهسازی این پل انجام شد و تا پایان تیرماه ادامه دارد.

وی در ادامه به بخشی از تمهیدات فنی اندیشیده شده جهت ارتقا ایمنی و بهسازی این پل پرداخت و تشریح کرد: جهت افزایش سطح ایمنی این پل، کنده‌کاری بتن کاور دال بتنی، برس کاری و زنگ زدایی آرماتورها، مرمت شناژ، دال و پیشانی با استفاده از مصالحی همچون ترکیب ملات ترمیمی، ماسه، سیمان و چسب بتنی اجرا شد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجانرود، خاطرنشان کرد: تعمیر و بهسازی پل ۳ دهانه ینگجه با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان و اجرای رادیه و برید یک دهانه از پل ۱۴ دهانه قزل اوزون با اعتبار ۲ میلیارد تومان نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا