تاریخچه و آینده ارزهای دیجیتال پیش‌بینی‌ها و چشم‌اندازها

بازار آموزش رایگان ارزهای دیجیتال با فشار نزولی مواجه است و بیت کوین، ارز دیجیتال پیشتاز این بازار، برای حفظ موقعیت خود در بالای سطح ۶۰,۰۰۰ دلاری دست‌و‌پنجه نرم می‌کند. این نوسان بازار، عموماً بخشی از الگوی تاریخی اصلاح قیمت پس از هاوینگ بیت کوین تلقی می‌شود؛ فرآیندی که طی آن، بازار ارزهای دیجیتال پیش از صعود، افت را تجربه می‌کند.

توجه: محتوای این مطلب صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی دارد و نباید به‌عنوان توصیه برای سرمایه‌گذاری تلقی شود. براساس اصول سرمایه‌گذاری، شما موظف هستید قبل از به خطر انداختن سرمایه، خودتان بررسی‌های کامل را داشته باشید و آگاهانه تصمیم بگیرید. اطلاعات ارائه شده در این مطلب صرفاً با هدف آگاهی‌بخشی به مخاطبان در رابطه با اتفاق‌های پیش رو منتشر شده است و جنبه سیگنال‌دهی ندارد؛ بنابراین، نویسنده و وب‌سایت ارزدیجیتال هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال زیان‌های احتمالی شما ندارد.

اتنا در آستانه آزادسازی توکن

در زمان نگارش این مطلب، بهای در محدوده ۰.۸۲ دلاری قرار دارد و روزانه بیش از ۱ درصد افت داشته است. با وجود همگامی کلی با روند بازار، ارزش این توکن در هفته گذشته نزدیک به ۲۳ درصد کاهش یافته است.

عملکرد قدرتمند ترون در سه‌ماهه اول ۲۰۲۴

در کوتاه مدت، ترون (TRX) از جمله ارزهای دیجیتالی است که رشد متوسطی را شاهد است. این رشد قیمت، با عملکرد مطلوب بلاک چین ترون در شاخص‌های مختلف طی ۳ ماهه نخست سال ۲۰۲۴ هم‌زمان شده است.

به عنوان مثال، گردش تتر (Tether) بر بستر ترون در اولین فصل سال، از ۵۰ میلیارد دلار فراتر رفت. این نقطه عطف برای فعالان بازار پراهمیت است؛ زیرا جریان استیبل کوین‌ها عموماً به مثابه دروازه ورود نقدینگی فیات به دنیای ارزهای دیجیتال عمل نموده و قابلیت تأثیرگذاری بر قیمت‌ها در بلندمدت را دارد.

شایان ذکر است روند صعودی گردش استیبل کوین‌ها، افزایش تقاضا برای دارایی‌ها و نیز موج ورود سرمایه از بازارهای سنتی به حوزه ارزهای دیجیتال از طریق کانال استیبل کوین‌ها را نشان می‌دهد. افزون بر این، ترون هم‌اکنون رتبه نخست را در تعداد آدرس‌های فعال مرتبط با استیبل کوین‌ها در اختیار دارد که اهمیت آن در این بخش را دو چندان می‌کند.

در سه ماهه نخست ۲۰۲۴، به موازات رشد ۱۵ درصدی ارزش بازار ترون، درآمد دلاری این پروژه ۷ درصد افزایش یافت و ارزش کل قفل شده (TVL) در حوزه دیفای (DeFi) این پلتفرم نیز ۲۵ درصد صعود کرد.

با این وجود، هنوز مشخص نیست که آیا TRX خواهد توانست مومنتوم ناشی از عملکرد قدرتمند فصل نخست را حفظ نماید یا تحت تأثیر احساسات عمومی کل بازار قرار خواهد گرفت. در زمان تنظیم این گزارش، قیمت در محدوده ۰.۱۱ دلاری قرار دارد و تقریبا هیچ تغییر قیمتی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته را ثبت کرده است. در بازه هفتگی نیز نزدیک به ۸ درصد افزایش یافته است.

با توجه به شرایط حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال، ذکر این نکته ضروری است که عوامل زیربنایی مطرح شده، لزوماً نقش تعیین‌کننده‌ای در سرنوشت نهایی ارزهای دیجیتال برجسته شده در این گزارش نخواهند داشت؛ چرا که آنها می‌توانند از فضای عمومی حاکم بر کل بازار تأثیر پذیرند.

 

دکمه بازگشت به بالا