استانی

تداوم دروغ‌پردازی ژرمن‌ها در روز روشن/ بازیگر اروپایی صهیونیست‌ها در جنگ غزه دنبال چیست

تداوم دروغ‌پردازی ژرمن‌ها در روز روشن  بازیگر اروپایی صهیونیست‌ها در جنگ غزه دنبال چیست

مقامات آلمانی از صلح سخن می‌گویند اما صراحتاً از نسل‌کشی رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه دفاع می‌کنند.

گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، حنیف غفاری؛ فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهور آلمان در سخنرانی سالانه خود به مناسبت کریسمس از مردم آلمان خواست که امید خود را برای صلح از دست ندهند و به عنوان یک جامعه، متحد شوند.

او با بیان اینکه «امسال جهان روی تاریک خود را نشان داد»، ادامه داد: «جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین اکنون وارد دومین زمستان خود شده است و از پاییز، ما با وحشت به آنچه بر قربانیان جنگ در خاورمیانه می‌گذرد، نگاه می‌کنیم.»

این مواضع وقیحانه اشتاین مایر در حالی عنوان می‌شود که اکنون برلین تبدیل به اصلی‌ترین مهره بازی صهیونیست‌ها در اتحادیه اروپا (خصوصاً در جریان جنگ غزه) شده است!

مقامات آلمانی از صلح سخن می‌گویند اما صراحتاً از نسل‌کشی رژیم اشغالگر قدس  در نوار غزه دفاع می‌کنند.

این پارادوکس عامدانه، محصول حضور سیاستمدارانی جنگ‌طلب و هزینه‌ساز در رأس معادلات سیاسی و اجرایی برلین محسوب می‌شود.

طی سال‌های  اخیر بسیاری از استراتژیست‌ها و تحلیلگران غربی نسبت به ظهور سیاستمداران ضعیف و فاقد عقلانیت سیاسی در رأس هرم قدرت در کشورهایی مانند آلمان، انگلیس و فرانسه هشدار داده‌اند و  هم‌اکنون شاهد تعبیر واضح این هشدارها هستیم.

بهتر است اشتاین مایر و اولاف شولتس (صدراعظم آلمان) نیم‌نگاهی به نظرسنجی‌های داخلی در کشورشان بیندازند و پس‌ازآن، کلیدواژگانی مانند «صلح» و «دموکراسی» را چاشنی مواضع و سخنان خود سازند!

نتایج نظرسنجی موسسه آلنزباخ (در کشور آلمان) حاکی است که عموم آلمانی‌ها مخالف جانب‌داری از رژیم صهیونیستی در مناقشه اسرائیل و فلسطین بوده و به‌شدت مخالف حمایت نظامی از اسرائیل هستند.

حدود ۴۳ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند آلمان باید از درگیری دور بماند و تنها ۳۴ درصد گفته‌اند که با این دیدگاه موافق‌اند که آلمان به دلیل گذشته خود در دوران نازی مسئولیت ویژه‌ای در قبال رژیم صهیونیستی دارد.

این نظرسنجی و نتایج آن بسیار گویاتر از حد تصور اشتاین مایر و دیگر سیاستمداران آلمانی است!

اکثر ژرمن‌ها نسبت به حمایت بی‌چون‌وچرا و کورکورانه سیاستمداران خود از تل‌آویو رویکرد سلبی داشته و همین مسئله، منجر به روند افزایشی سقوط دولت ائتلافی این کشور در نظرسنجی‌ها شده است.

سه حزب اصلی تشکیل‌دهنده دولت آلمان (دموکرات‌های آزاد، سبزها و سوسیال‌دموکرات‌ها) هر سه متهم به هموارسازی مسیر نسل‌کشی فلسطینیان هستند.

بهتر است اشتاین مایر به‌جای ابراز تأسف کردن نسبت به شرایط جاری در منطقه غرب آسیا و جهان، نسبت به نقش برلین در حمایت اطلاعاتی، نظامی و سیاسی از تل‌آویو در جریان جنگ غزه پاسخگو باشد!

همچنین رئیس‌جمهور و صدراعظم آلمان بهتر است از نقش پایگاه  تروریستی «رامشتاین» در خاک آلمان در حمایت از بحران‌سازی‌های رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه سخن بگویند تا افکار عمومی دنیا بیش‌ازپیش  متوجه ماهیت سیاستمداران المانی و دفاع دروغین آن‌ها از آزادی و صلح شوند!

 بدون شک در آینده‌ای نزدیک و با پایان جنگ غزه، مستندات زیادی در خصوص شراکت آشکار و پنهان مقامات آلمانی در جنگ غزه و نسل‌کشی کودکان و زنان بی‌گناه در فلسطین منتشر خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا