بین المللی

تشدید تحرکات هم‌حزبی‌های نخست‌وزیر انگلیس برای حذف او

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین روابط عمومی؛ «نظام سیاسی ما ورشکسته» و کشور با چالش‌هایی بزرگ مواجه است. اینها را مشاور سابق و ویژه ریشی سوناک گفته که به شورشیان حزب حاکم پیوسته تا نخست‌وزیر انگلیس را از ساختمان شماره ۱۰ داونینگ استریت بیرون کنند.

درای در حال کار با گروهی از مشاوران سابق دولت و همچنین نمایندگان فعلی حزب محافظه‌کار است که اعتقاد دارند، این حزب تحت رهبری سوناک در حال حرکت به سمت «بزرگ‌ترین شکست‌ها» در انتخابات سراسری است.

درای پس از «ناامیدشدن» از سوناک، در ماه نوامبر ۲۰۲۳ استعفا داد و  کمیته‌ای ویژه با موضوع نظرسنجی‌ها در انگلیس درباره عملکرد دولت تشکیل داده است. طبق پیش‌بینی این کمیته، حزب اپوزیسیون کارگر در انتخابات آتی با یک پیروزی خیره کننده، محافظه‌کاران را از قدرت خارج می‌کند.


ویل درای

 

هشدارها درباره احتمال شکست بزرگ حزب حاکم انگلیس در شرایطی مطرح شده که اعتراض و اعتصاب شاغلان گروه‌های صنفی مختلف در این کشور به شرایط اقتصادی طی ماه‌های اخیر بارها خبرساز شده است.

نظرسنجی‌های اخیر نیز از افت شدید محبوبیت سوناک حکایت دارد و حتی برخی از چهره‌های مطرح نظیر  «سیمون کلارک» وزیر سابق محافظه‌کار که در دولت لیز تراس نخست‌وزیر سابق حضور داشت، از نخست‌وزیر خواست که استعفا دهد. به گفته او،  سوناک حزب ما را به سمت انتخاباتی می‌برد که «در آن ما قتل عام خواهیم شد»، زیرا او «آنچه بریتانیا نیاز دارد را درک نمی‌کند و به مردم گوش نمی‌دهد».

درای در بخشی از اظهاراتش گفت که «همه قادرند ببینند چالش‌هایی که با آن روبرو هستیم، چقدر بزرگ است. متأسفانه ما اقدام قاطع برای غلبه بر آنها انجام نمی‌دهیم…شما نمی‌توانید بدون درک اینکه چقدر اساساً نظام سیاسی ما ورشکسته است، چالش‌ها را از بین ببرید».

 «شک نکنید ما حداقل یک دهه حکومت حزب کارگر در بریتانیا را شاهد خواهیم بود.» مشاور سابق سوناک به هم‌حزبی‌های محافظه‌کارش هشدار داد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا