جامعه

تعطیلی مدارس و توصیه به ورزش نکردن، دردی از آلودگی هوا دوا نمی‌کند

یکی از اعضای شورای شهر تهران گفت: اقدامات موقتی مانند تعطیلی مدارس و توصیه نکردن ورزش انجام ندهید آلودگی هوای تهران را درمان نمی کند.

ناصر امانی در گفتگو با روابط عمومی، وی در خصوص وضعیت آلودگی هوا و هوای پایتخت گفت: کمیته اضطرار آلودگی هوا در پایتخت تهران و استان در حال برگزاری است و این سوال نیز وجود دارد که چرا وضعیت هوای پایتخت چیست؟ قرمز.

وی با بیان اینکه در چنین شرایطی باید به سرعت اقدامات پیشگیرانه انجام شود، تصریح کرد: به جز تعطیلی مدارس و توصیه به عدم حضور مردم و ورزش کردن، باید کاری کرد که هنوز این توافق صورت نگرفته و برای من وجود دارد. همچنین این سوال مطرح است که چرا هنوز توافق مهمی وجود دارد.

امانی با بیان اینکه بارها در صحن شورا من و تعدادی دیگر از اعضای شورا نسبت به وضعیت آلودگی هوا هشدار داده بودیم، ادامه داد: حتی آقای حبیب کاشانی هم پیشنهاد دادند که قوه قضائیه معارفه را کنار بگذارد و مدیرانی که در این خصوص هستند. در این زمینه کوتاهی می کنند البته اخیرا شنیده ام که سازمان بازرسی کل کشور برای مسئولانی که در کاهش آلودگی هوا کوتاهی کرده اند پرونده تشکیل داده است و اگر دلایل قانع کننده ای نداشته باشند با آنها برخورد می شود.

وی افزود: اما اقدامات قضایی و اداری در شرایط فعلی باعث کاهش آلودگی هوا نمی شود و باید در کنار برخورد با اقدامات ترکیه به دنبال راهکارهای عملی برای کاهش آلودگی هوا باشیم.

یکی از اعضای شورای شهر تهران گفت: مردم از مسئولان می خواهند که اقدامات عملی برای کاهش آلودگی هوا انجام دهند و مردم می بینند که آلودگی هوا کاهش یافته و شاخص ها کاهش یافته است اما این اقدامات دردی گذرا را دوا نمی کند.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا