فرهنگ و پیشینه

تغییر ساختار وزارت فرهنگ در مراحل پایانی/ تاکید بر تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مراحل پایانی تغییر ساختار این وزارتخانه خبر داد و در عین حال بر ضرورت تسهیل صدور مجوزهای کسب و کارهای فرهنگی و هنری تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی،‌ سید محمود اسلامی در جلسه شورای مدیران این معاونت با تأکید بر اینکه مأموریت اصلی وزارت فرهنگ بر اساس برنامه هفتم توسعه بازنگری و تدوین شده است، گفت: توجه به سرمایه انسانی به عنوان مقوله‌ای اساسی در سازمان، یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در برنامه پنج ساله توسعه مد نظر قرار گرفته است.

وی با تأکید بر جذب نیروی جوان، متخصص، نخبه و مدیریت استعداد در این وزارتخانه، توضیحاتی درباره فراخوان جذب ۴۰۰ نیرو ارائه کرد و افزود: با توجه به نظر مقام عالی وزارت، در حال رایزنی با سازمان اداری و استخدامی و بنیاد ملی نخبگان هستیم که مهلت این فراخوان تا پایان بهمن‌ماه تمدید شود و همه علاقمندان و واجدین شرایط امکان شرکت در فراخوان و ثبت تقاضای خود را داشته باشند.

اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تأکید کرد: در زمینه انتصاب مدیران هم، انتخاب نیروهای متخصص و توانمند از بین همکاران داخلی در اولویت قرار دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه خطاب به مدیران، تصریح کرد: رفاه، معیشت و مسائل مربوط به کارکنان همواره باید مورد توجه باشد. سقف تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه کارکنان که بخش قابل توجهی از مشکلات همکاران را مرتفع کرده؛ امسال به ۸۰۰ میلیون ریال افزایش یافت و تلاش می‌کنیم این مبلغ تا پیش از پایان سال به یک میلیارد ریال برسد.

تسهیل کسب و کارهای فرهنگی از دیگر مواردی بود که معاون وزیر نسبت به آن تأکید و خاطرنشان کرد: این موضوع با همگرایی و هم‌افزایی در پیگیری امور محقق خواهد شد.

اسلامی توضیحاتی هم در خصوص تغییر ساختار وزارت فرهنگ ارائه کرد و بیان کرد: تغییر ساختار وزارت، در مراحل پایانی است و نام‌گذاری ادارات کل ستادی هم باید متناسب با مأموریت‌های تعریف شده، انجام بگیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه پایانی جلسه شورای مدیران معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دو معارفه بود. در این جلسه با پیشنهاد معاون توسعه مدیریت و حکم وزیر، داوود سبزواری به عنوان مدیرکل امور اداری و منابع انسانی وزارت فرهنگ و با حکم سید محمود اسلامی، حسین شاه‌پری به عنوان مشاور اجرایی معاون وزیر معرفی شدند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

از ریتم و صداهای کلمات استفاده می‌کنم تا شما را در یک سفر صوتی همراه کنم.
دکمه بازگشت به بالا