بین المللی

توئیت ظریف در آستانه سفرش به پاکستان

به گزارش خبرگزاری آنلاین روابط عمومی ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (دوشنبه) در آستانه سفر به اسلام آباد با توئیتی نوشت: “شاه محمود قریشیم در مورد مسائل دوجانبه و منطقه ای با برادران من گفتگوهای سطح بالایی انجام می دهد.” عمران خان فرمانده ارتش و نخست وزیر باجوا فردا در پاکستان خواهد بود.

وی افزود: “این دیدار در روز اقبال لاهور به عنوان عالم بزرگ جهان اسلام ، شاعر بین المللی و مبلغ خستگی ناپذیر برای وحدت مسلمانانی که دو ملت ما (ایران و پاکستان) را متحد می کنند ، برگزار خواهد شد.”

ظریف پیش از این به مناسبت روز اقبال لاهور به زبان اردو توییت کرده بود: علامه اقبال افتخار جهان اسلام و یک شاعر و اندیشمند بین المللی است. نگرانی وی برای وحدت مسلمانان یکی از مسائلی است که امروز جهان اسلام با آن روبرو است.

به گزارش خبرگزاری آنلاین روابط عمومی ، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت ظریف فردا (سه شنبه) برای یک سفر دو روزه به پاکستان به اسلام آباد سفر می کند. وی همچنین با همتای خود ، رئیس هیئت سیاسی و اقتصادی ، نخست وزیر و فرمانده ارتش پاکستان دیدار خواهد کرد.

وی افزود: “این دیدار ابعاد سیاسی ، امنیتی و اقتصادی دارد.” ما رابطه بسیار خوبی داریم و مسائل بسیار مهمی داریم و رایزنی ها همیشه در سطح بالایی برگزار شده است. موضوعات بسیار مهمی در دستور کار این بازدید قرار دارد.

این هزینه ها توسط وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران محمد جواد ظریف و وزیر امور خارجه پاکستان شاه محمود قریشی پرداخت شده است.

به گزارش فارس ، شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در تاریخ 13 ژانویه 2017 وارد مشهد شد و از آنجا به تهران رفت و پس از دیدار با رئیس جمهور حسن روحانی با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار کرد.

ظریف همچنین در ژوئن 2009 از اسلام آباد دیدار کرد تا با مقامات پاکستانی دیدار کند.

انتهای پیام /


دکمه بازگشت به بالا