استانی

حماسه سوم خرداد یادآور غیرت و شرافت ملت ایران است

روابط عمومی/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: حماسه سوم خرداد، یکی از مهم‌ترین رویدادهای جنگ تحمیلی است که روزهای مقاومت و پایمردی‌ مردمان غیور و شریف را حکایت می‌کند.

جواد قناعت؛ استاندار خراسان جنوبی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر پیامی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی متن پیام بدین شرح است:

به نام مفتاح الفتوح

” سوم‌ ‌خرداد از ‌روزهای‌ ‌فراموش شدنی‌ ‌نیست؛‌ ‌از ‌روزهایی‌ ‌است‌ ‌که‌ ‌در ‌تاریخ‌ ‌کشور ‌ما ‌و ‌در ‌تاریخ‌ ‌انقلاب‌ ‌اسلامی‌ ‌عزیز ‌ایران‌ ‌این‌ ‌روز ‌می درخشد.‌ ‌نماد ‌است؛‌ ‌نماد ‌پیروزی‌ ‌حق‌ ‌بر ‌باطل‌ ‌و ‌نماد ‌قدرت‌ ‌الهی‌”. مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله العالی)

حماسه سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان، یکی از مهم‌ترین رویدادهای روزهای جنگ تحمیلی است، فصلی درخشان از تاریخ وزین این سرزمین، که روزهای مقاومت و پایمردی‌ مردمانی را حکایت می‌کند که با تلمذ در مکتب امام خمینی( قدس سره )، بر غیرت و شرف خود تکیه کرده، در راه حراست از وجب به وجب خاک پاک سرزمین، جان خود را در طبق اخلاص نهادند و با شکستن هیمنه‌ ابرهه‌ زمان، دستان کثیف متعدیان را برای همیشه از این آب و خاک کوتاه نمودند. 

نکوداشت رویدادهایی همچون آن چه در آستانه خردادماه ۶۱ رقم خورد، تعظیم و تکریم زنان، مردان و جوانانی است که تا همیشه تاریخ، نام شان بر مأذنه‌های افتخار ایران اسلامی خواهد درخشید. 

اینجانب با تأسی از این راهبرد حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی (حفظه الله) که فرمودند؛ “روز آزادی خرمشهر را به عنوان یک یادبود و افتخار ملی و میهنی باید گرامی داشت” ، این روز عزیز و البته چهارم خرداد، روز مقاومت و پایداری دزفول را به همه امت غیور و جان برکف ایران اسلامی به ویژه اهالی شهید پرور و ولایتمدار خراسان جنوبی تبریک و تهنیت گفته و با یادآوری اتفاقات روزهای اخیر و شهادت دو تن از جوانان برومند این استان در راه امنیت ام القرای جهان اسلام، ذکر این نکته را ضروری می‌دانم که همه ما در برابر خون‌هایی که برای حفظ حریم این آب و خاک، تقدیم گردیده و تلاش‌هایی که در این راستا صورت گرفته است، مسئولیم و باید در درگاه الهی پاسخگو باشیم، پس؛ 
خدایا چنان کن سرانجام کار/ تو خشنود باشی و ما رستگار.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا