بین المللی

حمایت نیوزیلند از اسرائیل با اعزام نیرو به دریای سرخ

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین روابط عمومی؛ در شرایطی که یمن اعلام کرده تجاوزات آمریکا و انگلیس مانع از حمایت یمنی‌ها از مردم غزه نخواهد شد، نیوزیلند از اعزام نیرو به دریای سرخ خبر داده است.

در بیانیه روز سه شنبه کریستوفر لاکسون نخست‌وزیر نیوزیلند با وینستون پیترز و جودیت کالینز وزرای خارجه و دفاع نیوزیلند اعلام شد که این کشور برای «حفاظت از امنیت دریانوردی در دریای سرخ»، یک تیم 6 نفره به منطقه اعزام می‌کند.

 

آنها با تاکید بر اینکه نیروهای نیوزیلندی وارد خاک یمن نخواهند شد، حملات یمن به کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌های با مقصد فلسطین اشغالی را «غیرقانونی، غیرقابل قبول و به شدت ثبات زدا» خواندند.

اعلام اعزام نیروی نظامی نیوزیلند به دریای سرخ در شرایطی انجام شده که بامداد امروز آمریکا و انگلیس بار دیگر به یمن حمله کردند.

«محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت انصارالله یمن در این باره گفت که «هر قدر هم که بمباران کنند، عملیات نظامی ما علیه اسرائیل تا پایان جنایات و نسل کشی در نوار غزه ادامه خواهد داشت».

پایان پیام/م
 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا