استانی

حملات سایبری اخیر به کشور بررسی شد

др разел имроз шуры Alai фази Магазий;

گزارشی از وضعیت امنیتی و حملات سایبری کشور در ماه های اخیر و همچنین اقدامات انجام شده برای مقابله و خنثی سازی آن در جلسه شورای عالی فضایی ارائه شد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، در جلسه امروز شورای عالی فضای مجازی که به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، گزارشی از وضعیت امنیتی و حملات سایبری در کشور صورت گرفته در ماه های اخیر و همچنین اقدامات انجام شده برای مقابله و خنثی سازی آنها ارائه شده است.

در این جلسه همچنین به منظور حمایت از تولید محتوا در فضای مجازی و ایجاد فرصت برای رونق اقتصادی در این بخش، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصمیم گرفته است حجم ترافیک تولیدی آن دسته از تولیدکنندگان محتوای ویژه مانند پیام رسان های داخلی که سازوکار خاصی برای فروش محتوای تولید شده خود ندارند خریداری و به اپراتورها بفروشد.

در جلسه آتی، اعضاء سطح اجرای مصوبه شورای عالی فضای مجازی در ابتدای دولت سیزدهم مبنی بر تشکیل شوراهای استانی مربوطه را مورد بررسی قرار دادند و با توجه به تشکیل شوراهای متناظر در 10 استان کشور تصمیم گرفت تا پایان سال این شوراها را در سایر استان های کشور تشکیل دهد

جلسات شوراهای استانی فضای مجازی بر اساس آیین نامه ای که در حال حاضر توسط شورای عالی تهیه می شود ماهی یک بار در مرکز استان و با حضور کلیه دستگاه های فعال در حوزه فضای مجازی استان تشکیل می شود. فضای مجازی

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا