ورزشی

خبر خوش برای بیماران هموفیلی/ کمبودهای دارویی تا ۱۰ روز آینده برطرف می‌شود

خبر خوش برای بیماران هموفیلی  کمبودهای دارویی تا ۱۰ روز آینده برطرف می‌شود

کانون هموفیلی ایران از واردات ۳ داروی هیومیت، فاکتور ۱۳ و فیبرینوژن در ۱۰ روز آینده پس از سه ماه از کمبود این دارو خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، کانون هموفیلی ایران از واردات سه داروی این بیماران در ۱۰ روز آینده خبر داد.

کانون هموفیلی ایران در اطلاعیه خود آورده است:

 پس از کمبود‌های چند ماهه سه داروی هیومیت، فاکتور ۱۳ و فیبرینوژن، طی ۱۰ روز آینده محموله‌ای حاوی شش هزار ویال داروی هیومیت، ۱۵۰۰ ویال فاکتور ۱۳ و دو هزار ویال فیبرینوژن وارد کشور خواهد شد.

انتظار می‌رود در صورت تسریع سازمان غذا و دارو، این سه دارو قبل از سال جدید در دسترس بیماران قرار بگیرد.

بر اساس این گزارش کمبود فیبرینوژن علاوه بر تحمیل درد و رنج به گروهی از بیماران هموفیلی، موجب مشکلات عدیده برای زنان باردار شده است.

این حجم دارو با توجه به اینکه محموله دیگری اخیرا ترخیص و توزیع شده است، نیاز اسفند ماه را پوشش می‌دهد. همچنین شرکت واردکننده اعلام کرده که اعتبارات لازم برای تامین دارو را در ماه‌های فروردین و اردیبهشت سال آینده در اختیار دارد.

نویسنده تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از سبک نوشتاری زیبا و توصیفات جذاب، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌های مفصل و زنده از رویدادها و مسابقات ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در به اشتراک گذاری احساسات و لحظات برجسته ورزش با شما دوستان ورزشی قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای هیجان انگیز ورزشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا