استانی

دختر تاریخ‌ساز تنیس ایران: به دنبال ارتقای رنکینگ جهانی‌ام هستم

روابط عمومی/البرز دختر تاریخ‌ساز تنیس ایران با اشاره به اینکه متاسفانه مسابقات تنیس بانوان در رده بزرگسالان در ایران برگزار نمی‌شود گفت: به همین دلیل ‌برای بازیکنان دختر که از رده جوانان به رده‌های بالاتر وارد می‌شوند شرایط بسیار سخت است.

مشکات الزهرا صفی نخستین بانوی ایرانی در جمعِ برترین‌های تنیس جهان در سال ۲۰۲۱ میلادی است. او در حالی در رده ۶۹ دنیا قرار گرفت که تا پیش از آن، هیچ‌یک از بازیکنان ایرانی موفق به دستیابی به این رده نشده‌بودند. صفی پس از چندین سال فعالیت در رده سنی نوجوانان، طی فقط یک سال شش مقام قهرمانی در هفت تورنمنتِ جهانی را از آن خود کرده ‌است. وی پس از کسب نتایج درخشان در مسابقات تور جهانی زیر ۱۸ سال موفق شد برای نخستین بار نام خود را در بین ۱۰۰ تنیس‌باز برتر جهان مطرح کند. مشکات‌الزهرا صفی با عملکرد خود، مجوز حضور در رقابت‌های گراند اسلم جوانان ۲۰۲۲ در استرالیا و رولنگروس فرانسه را دریافت کرد.

رافائل نادال، تنیس‌باز سرشناس اسپانیایی در حاشیه مسابقات تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۲ عنوان کرد که افتخار می‌کند توانسته مشوق و الگوی مشکات‌الزهرا باشد. این دو بازیکن در حاشیه مسابقات با یکدیگر دیدار کرده بودند. وی پس از مسابقات آسیایی هانگژو از رده نوجوانان به رده بزرگسالان وارد شد.

به همین منظور  وی در گفت و گویی با خبرنگار روابط عمومی از تجربه خود در مسابقات جهانی بزرگسالان می‌گوید؛ مشکات الزهرا صفی  اظهار کرد: به لطف خدا بعد از حضور در  مسابقات آسیایی هانگژو به مسابقات جهانی تونس اعزام شدم که توانستم برای اولین بار در رده بزرگسالان و به مقام مشترک سوم دست یابم .

صفی با اشاره به اینکه متاسفانه مسابقات تنیس بانوان در رده بزرگسالان در ایران برگزار نمی‌شود گفت: به همین دلیل ‌برای بازیکنان دختر که از رده جوانان به رده‌های بالاتر وارد می‌شوند شرایط بسیار سخت است.

وی ادامه داد: اگر شرایط مسابقات بانوان در رده بزرگسالان مهیا شود بازیکنان می‌توانند خارج از ایران در جایگاه بهتری از جدول قرار بگیرند و شرایط راحت تری برای ارتقای رنکینگ خود داشته باشند ‌.

مشکات الزهرا صفی بیان کرد: بدون شک حضور در رده بزرگسالان با رده جوانان بسیار متفاوت و سخت است چرا که بازیکنان با تجربه و تکنیک‌های بالاتری وارد میدان مسابقات می‌شوند .

وی گفت: تجربه حضور در چندین مسابقه گرنداسلم را دارم و امیدوارم با حضور در مسابقات جهانی و ارتقای رنکینگ خود عنوان دختر تاریخ ساز تنیس ایران را تکرار کنم.

صفی خاطر نشان کرد: بدون شک حضور در این رده برایم بسیار سخت است تلاش خواهم کرد که دوباره وارد ریتم قهرمانی مسابقات شوم که این کار با توجه به حضور چهره‌های موفق جهانی در این رده برایم ‌بسیار سخت است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا