درخواست اجلاس نخبگان منابر شیعه از مدیر حوزه‌های علمیه

دبیر سومین اجلاس نخبگان منابر شیعه به پیام آیت‌الله‌اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور پاسخ داد.

به گزارش روابط عمومی، درمتن پیام داود منافی پور -دبیر سومین اجلاس نخبگان منابر شیعه- به آیت‌الله اعرافی -مدیر حوزه‌های علمیه کشور- آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم    

فتحسسوا من یوسف و اخیه ولا تایئسوا من روح الله

حضرت آیت الله اعرافی دامت برکاته

بیانیه مهم و با درایت جناب عالی به سمع و نظر شرکت کنندگان سومین اجلاس بین المللی نخبگان منابر شیعه، اعم از علما و اندیشمندان از ۴۵ کشور، اساتید دانشگاه و حوزه، مسئولین مجمع جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام و هنرمندان در کربلای معلی رسید.

با مزید امتنان از این دقت بصر و وسعت  نظر، شایان ذکر است بعرض مستطاب عالی برسانم هدف ما از این دعوت بزرگ و این گردهمایی کم‌سابقه در ارض معلای کربلا، رونمایی از سه قدرت بزرگ شیعی است که به نظر می‌رسد بکار گیری آن در جهت غنی‌سازی منابر شیعه امری لازم است.

۱- رونمایی از نیروی مظلومیت طفل شیرخوار کربلا که امروزه در قالب روز جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام به ۸۰۰۰ محفل بزرگ در ۴۵ کشور جهان رسیده است.

۲- رونمایی از تحقیقات پیراهن معظم حضرت اباعبدالله علیه السلام

۳- ارائه نقشه جامع راهبردی شیعه الی ظهور با محوریت جغرافیای قدرت‌ساز کربلا

همانطور که مستحضرید و در گزارشی که از پیش حضوراً خدمت حضرت عالی تقدیم کردم، بعد از توفیق الهی، یکی از مؤلفه‌های انکار ناپذیر در روز جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام سببیت ظهور نماد طفل شیرخوار کربلا و فریاد به «کدامین گناه کشته شد» بود که باعث تسری بزرگترین سؤال در ذهن و زبان انسان‌ها شد.

در جهان امروز که مستکبران عالم با تمامت خواهی، بشریت را به خاک و خون کشیده‌اند، مسابقه القای اندیشه امری مسجل و انکار ناپذیر است. بدیهی است ما هم در مکتب حقه خود نیاز مبرم به نمادی داریم که اولا دست پروده الهی بوده است، و در وهله بعد مستجمع جمیع آرمان‌هایی حسینی باشد.

پس امروز که مستکبران عالم با نمادهای دروغین خود بشریت را به حیرت ضلالت و بیچارگی جهالت کشانده‌اند، تشیع باید در این تنافس، طلب‌کارانه مظلومیت حسین بن علی (ع) را به عالم عرضه کرده و نیروی عشق و دلدادگی او را به رخ جهانیان بکشد.

ما در این اجلاس فراخوانی داشتیم برای داوری و قضاوت اهل اندیشه و بصیرت بر این ادعا که پیراهن معظم حضرت سیدالشهدا علیه السلام، استحقاق نماد تام عاشورا را دارد؛ چرا که در همه منابع خاصه و عامه بارها تکرار شده که حضرت صدیقه شهیده سلام الله علیها پیراهن معظم حضرت سیدالشهدا علیه السلام را در بزرگترین دادگاه الهی در صحرای محشر عرضه می‌کنند و از خداوند متعال  انتصار و انتقام را فریاد می‌نمایند.

بدیهی‌ست که این پیراهن معظم با قدرتی آسمانی برای برانگیختگی که توأم با بصیرت زایی‌ست، رأیتی‌ست برای اقامه برهان در بالا دست ترین قله فرقان. سیمایی‌ست که هل من ناصر ینصرنی را مصور می‌کند. نمادیست که رؤیتش مولد تفکر است و اصالتش موثقی است که برای جهانیان گریزی نمی‌گذارد جز تأمل، تفکر و پرسمان، و برای مجرمان عالم سکوت و رعب. مبتنی بر سندی است که خاستگاه رشد است. تعالی عقل است. مصلح باورها و گرایش‌ها و نگرش‌هاست.

ضمن تشکر از ابراز لطف حضرت عالی به این اجلاس و تحقیقات ارائه شده تقاضامندم که جناب مستطاب عالی نیز فراخوانی را در حوزه‌های علمیه ایران و جهان در بین طلاب و محققین، پیرامون تحسس این پیراهن و این قدرت بی‌مثال داشته باشید و به نظر می رسد که فراخوان تحسس این پیراهن در کتاب‌الله و سنت رسول‌الله (ص) و در روایات اولیاء الله (ع)، و تاریخ مضبوط، می‌تواند هیجانی آسمانی و بینه‌ایی خدشه ناپذیر را نه تنها در تشیع سرخ علوی و محبین‌ آل‌الله علیهم السلام بلکه در بین تمامی انسان‌های آزادی‌ خواه جهان، افقی جدید برای کاوش پدیدار کند.

در آخر ضمن تشکر مجدد از بیانیه جناب عالی معروض می‌دارد این پیراهن قابلیت شکل‌گیری یک وفاق جهانی برای ایجاد نهضت عاشورا پژوهی را در جهان دارد.

وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

کربلای معلی روز شهادت صادعا لامرالله جواد الائمه علیه السلام

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا