علمی و پزشکی

در روز‌های گرم مراقب “قلب‌تان” باشید!

آفتاب‌‌نیوز :

دکتر مصطفی بهره‌مند با اشاره به احتمال افت فشار خون در گرمای هوا گفت: گرمای هوا با افزایش تعریق موجب کم آبی بدن می‌شود و همین کم آبی افت فشار خون را رقم می‌زند.

وی افزود: به دنبال افت فشار خون فرد دچار علائمی مانند سرگیجه و بی حالی شده و اگر این افت فشار خون ادامه داشته باشد، خون‌رسانی قلب دچار اختلال می‌شود.

بهره‌مند گفت: این کاهش خون‌رسانی همچنین در افرادی که از قبل گرفتگی رگ داشته و یا فنر در رگ‌های قلب آن‌ها وجود داشته باشد موجب ایجاد درد در قفسه سینه و در برخی موارد هم موجب ایجاد علائم سکته قلبی می‌شود.

این متخصص قلب و عروق گفت: درهمین راستا توصیه می‌شود افراد در روز‌های گرم از قرارگیری در برابر نور مستقیم خورشید اجتناب کرده و از تعریق زیاد بدن جلوگیری کنند.

وی افزود: همچنین توصیه می‌شود در این روز‌های گرم برای جلوگیری از کم آبی بدن و افت فشار خون، افراد حتما به میزان کافی آب مصرف کنند.

بهره‌مند گفت: لزوما افراد نباید منتظر باشند که بدن تشنه شده و سپس آب مصرف کنند. طبق منابع مختلف بهتر است افراد روزانه حدود هشت لیوان آب به تدریج در طول روز مصرف کنند که بدن دچار کم آبی نشود.

نشر مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، هدفم این است که با ارائه محتواهایی مبتنی بر تحقیقات علمی، شما را در مسیر سلامتی بهتر همراهی کنم و بهترین روش‌ها و راهکارها را به شما معرفی کنم.
دکمه بازگشت به بالا