استانی

دستگاه‌های اجرایی طرح های دانش‌بنیان خود را ارائه کنند

روابط عمومی/ایلام معاون اقتصادی استاندار ایلام گفت: دستگاه‌های اجرایی باید طرح‌های دانش‌بنیان خود را طبق سند ابلاغی ارائه دهند تا پس از تصویب معاونت ریاست جمهوری اعتبارات آنها ابلاغ شود.

دکتر «شهریار عباسی» شامگاه شنبه ۳۰ دی در نشست اقتصاد دانش بنیان در سالن شهید حمد حیدری استانداری، اظهار کرد: اکنون فرصت مغتنمی برای استفاده از ظرفیت اعتبارات ریاست‌جمهوری در بحث حمایت از طرح های دانش بنیان است.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی باید طرح‌های دانش بنیان خود را طبق سند ابلاغی ارائه دهند تا پس از تصویب معاونت ریاست جمهوری اعتبارات آنها ابلاغ شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: بر اساس سند دانش بنیان هر دستگاه باید اثرگذارترین طرح خود را عملیاتی و در طول سال گزارش عملکرد آن را ارائه کند.

وی یادآور شد: همچنین هر کدام از دستگاه‌های اجرایی باید نقش خود را در اجرای طرح‌های دانش بنیان اعلام کنند.

عباسی گفت: یک محصول دانش‌بنیان از تولید تا صادرات زنجیره کامل را تشکیل دهد و دستگاه‌های اجرایی در یکی از این زنجیره‌ها باید نقش‌آفرینی کنند.

وی ادامه داد: بحث زنجیره راهبردی شامل نفت، گاز و پتروشیمی و گیاهان دارویی ۲ اولویت تعریف شده هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام افزود: زنجیره گوشت قرمز، مرغ، از پشم تا فرش و سایر ظرفیت های استان هر کدام تعریف شده است و می‌توان با استفاده از ظرفیت دانش بنیان مورد حمایت و استفاده قرار گیرند.

عباسی اظهار کرد: زنجیره کامل تولید گیاهان دارویی تا محصول فرآوری شده باید به حلقه های مختلفی مبدل شود و وظایف هر دستگاه در تکمیل این زنجیره به صورت جداگانه مشخص شود.

وی ادامه داد: کار تحقیقاتی زیادی بر روی گیاهان دارویی در دانشگاه‌های استان انجام شده و نباید دوباره‌کاری شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام همچنین از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری استان خواست تا در زمینه پرداخت تسهیلات به طرح های دانش بیان تسهیل‌گری کنند و روند پرداخت آن‌ها را به سرعت انجام دهند.

عباسی در ادامه به اهمیت دولت به طرح‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: با توجه به ابلاغ سند دانش بنیان، دستگاه های اجرایی به فراخور زمان گزارش اقدامات را در نشست های آتی باید اعلام کنند.
بررسی ۲ طرح راه‌اندازی مرکز تشخیص سرطان سینه و گیاهان دارویی از مهمترین دستورکارهای این نشست بود.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا