دستگیری کلاهبردار هشت میلیاردی سایت دیوار

آفتاب‌‌نیوز :

سرگرد حسین سپهوند بیست و هفتم خرداد در جمع خبرنگاران بیان کرد: در پی مراجعه و اعلام ‏شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر مشاهده آگهی رهن منزل مسکونی در ‏سایت‌ دیوار که در نهایت منجر به کلاه‌برداری از آن‌ها شده است، پیگیری موضوع در دستور کار مأمورین ‏پلیس فتا لرستان قرار گرفت.‏

وی افزود: پس از اخذ اظهارات شکات و بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد قربانیان با مشاهده آگهی رهن منزل با قیمتی بسیار مناسب و پایین‌تر از قیمت منازل هم رده، ضمن قرار ملاقات حضوری با متهم  مبالغی را به‌عنوان بیعانه و یا مبلغ کامل رهن به ایشان پرداخت کرده که متأسفانه ایشان پس از دریافت مبلغ دیگر پاسخگوی تماس‌های آن‌ها نبوده و تلفن همراه خود را خاموش نموده است.

این مقام مسئول ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات پلیسی و بررسی مستندات جمع‌آوری شده متهم را در خرم‌آباد شناسایی و دستگیر کرده و در اختیار مقام قضایی قرار دادند.

سپهوند تصریح کرد: این فرد با انجام قرار حضوری با قربانیان و نشان دادن منزلی که متعلق به ایشان نبوده، آن‌ها را فریب داده و در مجموع مبالغی بالغ‌بر ۸ میلیارد ریال را از آن‌ها به‌عنوان بیعانه دریافت کرده است.

رئیس پلیس فتا استان لرستان بیان داشت: متهم آقایی ۲۹ ساله بوده که با سوءاستفاده از اعتماد کاربران و درج آگهی‌های دروغین در بستر سایت دیوار، اقدام به کلاه‌برداری از ۸ نفر کرده است.

سپهوند از عموم شهروندان خواست برای اجاره و رهن منزل حتماً از املاک‌های رسمی در سطح شهر اقدام و حتی اگر منزلی را در بستر اینترنت جستجو و پسند کردند، حتماً جهت ثبت معامله به بنگاه و دفترهای رسمی دارای مجوز مراجعه تا ضمن بررسی مدارک منزل و هویت فرد توسط کارشناسان مربوطه قبل از واریز وجه اطمینان حاصل نمایید.

وی خاطرنشان کرد: در صورت بروز هرگونه مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.fata.gov.ir و ثبت مشکل در قسمت درخواست‌های مردمی و یا با شماره‌گیری ۰۹۶۳۸۰ مرکز امـداد و فوریت‌های سایبـری به جهت استفاده از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی خود اقدام کنند.

دکمه بازگشت به بالا