استانی

دعوت از وزرای بهداشت منطقه به همایش پوشش همگانی سلامت در تهران

از سوی بهرام عین‌اللهی صورت گرفت؛

دعوت از وزرای بهداشت منطقه به همایش پوشش همگانی سلامت در تهران

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در اجلاس بین المللی کیفیت و ایمنی مراقبت‌های بهداشتی و درمانی که در دوحه قطر در حال برگزاری است، از وزرای بهداشت کشور‌های منطقه و جهان دعوت کرد تا در همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت که ۱۵و ۱۶ اسفند در تهران برگزار می‌شود، حضور پیدا کنند.

 

 به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه این اجلاس در جمع خبرنگاران گفت: «جمهوری اسلامی ایران طرح «سلامت خانواده» را به عنوان راهکاری ریشه‌ای و اساسی برای سلامت جوامع در مقیاس بین‌المللی مطرح کرده و از وزرای بهداشت سایر کشور‌ها برای حضور در این همایش که ۱۵ و ۱۶ اسفند ماه جاری در تهران برگزار خواهد شد، دعوت می‌کند».

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران تجارب بسیار ارزنده‌ای در حوزه پیشگیری دارد و از کشور‌های سرآمد جهان در این زمینه است. 

وزیر بهداشت با بیان این که هیأت ایرانی، متشکل از کارشناسان خبره بهداشتی، درمانی و بین الملل در این اجلاس سه روزه حضور فعالی خواهد داشت، عنوان کرد: وزرای بهداشت کشور‌های مختلف تجربه‌های کشور خود در زمینه موضوع همایش را ارائه کرده و با سایر کشور‌ها به اشتراک خواهند گذاشت.

 عین‌اللهی خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌های تخصصی از دیگر برنامه‌های اجلاس بین المللی پوشش همگانی سلامت است که در آنها در زمینه ایمنی بیماران، درمان‌ها و پیشگیری از عوارض بیماری‌ها تبادل نظر خواهد شد.

وی تاکید کرد: دیپلماسی سلامت و ارتباط با وزرا، مسئولان، کارشناسان و بازار‌های جهانی سلامت در دولت مردمی از موضوعات اولویتداری است که همواره پیگیری شده و حضور هر چه پررنگتر ایران در بازار‌های منطقه‌ای و جهانی با صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی کشورمان تحقق یافته است.

وزیر بهداشت یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران با توسعه گردشگری سلامت و افزایش مراکزی که گردشگر سلامت می‌پذیرند، پذیرای بیماران از کشور‌های منطقه و بسیاری از کشور‌های جهان است.

گفتنی است اجلاس «کیفیت و ایمنی مراقبت‌های بهداشت و درمان» به دعوت دکتر حنان الکواری، وزیر بهداشت قطر و با حضور شماری از وزرای بهداشت کشور‌های منطقه و جهان در دوحه در حال برگزاری است.

دکمه بازگشت به بالا