علمی و پزشکی

رقیب آسیایی سوخو دیگر یک راز نیست!/ عکس

به گزارش خبرگزاری روابط عمومی، در حالیکه وزارت دفاع کره جنوبی مدعی تلاش برای ساخت یک جنگنده پیشرفته است، برخی رسانه‌های این کشور روز دوشنبه از دستگیری چند شهروند اندونزی با اتهام تلاش برای ربودن اسرار این جنگنده خبر دادند.

براساس گزارش فارس به نقل از روزنامه «کره هرالد»، کارمندان اندونزیایی در صنایع هوافضای کره به ظن تلاش برای افشای اسرار هواپیماهای جنگنده کره جنوبی تحت بازجویی هستند.

این حادثه باعث شد تا قوانین در مورد درز اطلاعات محرمانه نظامی تقویت شود. این جنگنده بمب افکن شبیه جنگنده‌های نسل پنجم، اما در واقع جنگنده نسل چهار و نیم محسوب می‌شود.

رقیب آسیایی سوخو دیگر یک راز نیست!/ عکس

شرکت توسعه دهنده جنگنده‌های «کی اف-۲۱» اخیرا چند کارمند اندونزیایی را در تلاش برای دسترسی به اسرار این جنگنده دستگیر کرد. این افراد از آن زمان به فرماندهی ضد جاسوسی و رکن اطلاعات ارتش فرستاده شده‌اند.

یکی از قانونگذاران کره جنوبی گفت: «برای مقابله با تهدیدات افشای اطلاعات صنایع دفاعی در خارج از کشور، پارلمان باید لوایحی را تصویب کند.»

«هاثورن» یک تحلیلگر نظامی گفت: «کره جنوبی با کمک آمریکا این جنگنده را توسعه می‌دهد.»

رابلین در این بار گفت که جنگنده کی اف-۲۱ ساخت کره جنوبی رادارگریز نیست و شاید بعداً به یک جت رادارگریز واقعی تبدیل شود.

این جنگنده شبیه به جنگنده «اف-۲۲» ساخت آمریکاست. این پروژه از سال ۲۰۰۱ شروع شده و هدف آن جایگزینی این جنگنده‌ها با ناوگان «اف-۴ فانتوم» است.

227227

نشر مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، هدفم این است که با ارائه محتواهایی مبتنی بر تحقیقات علمی، شما را در مسیر سلامتی بهتر همراهی کنم و بهترین روش‌ها و راهکارها را به شما معرفی کنم.
دکمه بازگشت به بالا