روش‌های واریز و برداشت در بروکرهای ارز دیجیتال راهنمای گام به گام

منظور از ترید ، کسب سود از اختلاف قیمت بین خرید و فروش یک یا چندین ارز دیجیتال است. در واقع، ها با استفاده از استراتژی‌ها و ابزارهای مختلف قیمت ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی می‌کنند تا بتوانند این دارایی‌ها رابا قیمتی کم بخرند، با قیمت بالا بفروشند و از این اختلاف قیمت سود کسب کنند. هدف از ترید، به‌دست‌آوردن سود از نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال با تجزیه‌وتحلیل روندهای بازار، الگوها و رویدادهای خبری است. در بازار پرنوسان ارز دیجیتال‌، ترید یکی از راه‌های متداول کسب‌ درآمد محسوب می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید، سرمایه‌گذاری و ترید در آموزش رایگان بروکرها ارزهای دیجیتال می‌تواند راهی عالی برای افزایش سرمایه و کسب سود باشد؛ اما ورود به این حوزه با دانش کافی مهم‌ترین اصلی است که باید به آن توجه کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب دانش بیشتر و عمیق‌تر، را مشاهده کرده و از آن‌ها اطلاعات بیشتری درباره حوزه‌ای که قرار است در آن فعالیت کنید، کسب کنید.

قبل از هر چیز باید بدانیم به‌عنوان یک تریدر ارزهای دیجیتال که قرار است در چه بازاری معامله می‌کنیم یا در واقع چه‌چیزی را ترید می‌کنیم؟ این سوال برای آماتورها اهمیت بسیاری دارد، زیرا منتهی به این می‌شود که را تکرار نکنند.

ارزهای دیجیتال نوعی پول مجازی یا دیجیتال هستند که امنیت در آن‌ها از طریق الگوریتم‌های رمزنگاری تأمین می‌شود و اغلب بر بستر بلاک چین ایجاد می‌شوند. ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال سبب می‌شود هیچ نهاد، سازمان یا شخص ثالثی کنترلی روی این دارایی‌ها نداشته باشد.

امنیت ارزهای دیجیتال و شبکه آن‌ها، توسط افراد در داخل خود شبکه تأمین می‌شود به این معنی که افراد در داخل و یا خارج از شبکه بلاک چین قادر به مشاهده و بررسی تمام تراکنش‌های انجام‌شده در شبکه هستند.

تفاوت ترید ارز دیجیتال به سرمایه‌گذاری چیست؟

شاید شما هم تصورتان این بوده است که ترید همان سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است؛ اما این دو تفاوت‌هایی با هم دارند. ترید و سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال هر دو کسب سود از اختلاف قیمت خریدوفروش هستند؛ اما ترید بر کسب سود در کوتاه‌مدت تمرکز دارد و به نوسانات لحظه‌ای قیمت وابسته است، درحالی‌که سرمایه‌گذاری روی کسب سود از افزایش قیمت دارایی در مدت چندماهه تا چند ساله حساب باز می‌کند

مزایای ترید ارز دیجیتال

ترید ارزهای دیجیتال نسبت به معاملات ارزهای فیات و دارایی‌های سنتی دارای مزایای متعددی از جمله موارد زیر است:

 • برای ورود به این بازار، نیاز نیست سرمایه زیادی داشته باشید و با سرمایه اندک نیز می‌توانید شروع به ترید کنید.
 • بازار کریپتو، بازاری فرامرزی است و برای ترید شما با همتایانی مانند خودتان از سراسر دنیا در معامله خواهید کرد.
 •  اغلب ارزهای دیجیتال همیشه خریدار دارند و به‌سرعت می‌توانند تبدیل به پول نقد شوند.
 • ارزهای دیجیتال ذاتاً بسیار امن هستند و تغییر، دست‌کاری، جعل و تقلب در آن به‌‌ندرت امکان‌پذیر است.
 • تراکنش‌های ارز دیجیتال بدون دخالت واسطه‌ها و به صورت همتا به همتا انجام می‌شود.
 • کارمزدها در این بازار بسیار کم است که در مقایسه با تراکنش بازارهای سنتی به‌نفع تریدر است.
 • برخلاف بازارهای سنتی یا بازار بورس که در ساعات مشخصی باز و بسته می‌شوند، معاملات ارزهای دیجیتال در هر ساعتی از شبانه‌روز امکان‌پذیر است.

معایب ترید ارز دیجیتال

ترید ارزدیجیتال علی‌رغم همه مزایایی که دارد، خالی از عیب نیست. نوسان بالا و تغییر قیمت سریع و لحظه‌ای ارزهای دیجیتال به همان میزان که می‌تواند برای تریدرها سودآور باشد، ممکن است آنها را متضرر کند.

ازطرفی‌دیگر، بازار ارزهای دیجیتال بازاری نوپا است که دوران بلوغ خود را می‌گذراند، از همین رو به صورت گسترده در بین افراد و نهادها پذیرفته نشده است و اعتماد به آن برای خیل عظیمی از افراد دشوار است. نوپایی این صنعت سبب شده است تا قانون‌گذاری‌ها نیز در این زمینه کامل نباشند و نظارت و حمایت کافی از جانب نهادهای مالی وجود نداشته باشد. در چنین شرایطی اگر مشکلاتی از منظر کلاهبرداری یا مواردی از این‌ دست به وجود بیاید، پیگیری آن برای تریدرها بسیاردشوار است.

در نهایت باید گفت که ترید در بازار ارزهای دیجیتال کار آسانی نیست و برای این که در این راه به اهداف مالی خود برسید، باید مطالعه کنید، آموزش ببینید، تمرین کنید و با آزمون‌وخطا به استراتژی‌ها و راهکارهایی دست یابید که برای شما جواب می‌دهد.تنها از این مسیر است که می‌توانید به تریدر موفقی تبدیل شوید. به سوال اصلی بازگردیم؛ برای ترید از کجا باید شروع کرد؟

مراحل شروع ترید ارز دیجیتال

روند یادگیری و آموزش ترید ارز دیجیتال، در ۵ گام خلاصه می‌شود:

 1. انتخاب صرافی مناسب برای ترید
 2. آموزش خریدوفروش ارزهای دیجیتال
 3. توسعه استراتژی معاملاتی برای ترید ارزهای دیجیتال
 4. استفاده از ربات ترید
 5. ذخیره دارایی در کیف پول ارز دیجیتال و تأمین امنیت سرمایه

در ادامه، نکات مربوط به هر یک از این گام‌ها را به‌صورت مفصل شرح می‌دهیم.

گام اول؛ انتخاب صرافی مناسب برای ترید ارز دیجیتال

پلتفرمی مجازی و آنلاین است که اغلب در قالب وب‌سایت و اپلیکیشن ارائه شده و اشخاص می‌توانند در آن ارزهای دیجیتال را بخرند، بفروشند و یا آن را در ازای ارز دیجیتالی دیگر یا ارز فیات دریافت کنند.

انتخاب صرافی مناسب برای ترید، گامی مهم در شروع معاملات و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی است. البته صرافی‌های ارز دیجیتال انواع مختلفی دارند و شما باید بسته به نیاز و شرایطی که دارید، نوع مناسب صرافی را برای ترید انتخاب کنید. این صرافی‌های ویژگی‌ها و ابزارهای متنوعی مانند صرافی برای آزمودن استراتژی‌های معاملاتی نیز در اختیار شما می‌گذارند.

گام دوم؛ چگونه ارزهای دیجیتال بخریم و بفروشیم؟

در گام دوم آموزش ترید ارز دیجیتال، همه مقدمات برای شروع ترید فراهم است. در اینجا کافی است نوع معامله‌ای را که می‌خواهید، انتخاب کنید و برای خریدوفروش اقدام کنید. به‌طور کلی، معاملات در صرافی‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند؛ معاملات در بازار نقدی یا به‌اصطلاح معاملات اسپات (Spot) و معاملات در بازار قراردادهای آتی یا به‌اصطلاح فیوچرز (Futures).

گام سوم؛ ایجاد و توسعه استراتژی معاملاتی

استراتژی معاملاتی، برنامه یا چارچوبی است که تمام فعالیت‌‌های معاملاتی شما را هدایت می‌کند. داشتن یک استراتژی معاملاتی که به‌خوبی تعریف شده باشد، به دلایل زیر می‌تواند کلید موفقیت در ترید باشد:

 1.  استراتژی معاملاتی با ارائه طرحی ساختاریافته برای خریدوفروش دارایی‌های دیجیتال، ریسک را به حداقل می‌رساند. تریدرها با پیروی از یک استراتژی مشخص از تصمیم‌گیری‌های هیجانی که می‌تواند منجر به زیان مالی قابل‌توجهی شود، اجتناب می‌کنند.
 2. داشتن استراتژی کمک می‌کند تریدرها به نوسانات بازار به‌طور مؤثر پاسخ دهند و مدیریت ریسک داشته باشند. ارزهای دیجیتال ذاتاً بی‌ثبات هستند و داشتن برنامه‌ای مشخص تضمین می‌کند که افراد بتوانند با نظم و انضباط به نوسانات قیمت پاسخ دهند.

در دنیای ارزهای دیجیتال استراتژی‌های معاملاتی متنوعی وجود دارد که بسته به نیاز و شرایط معاملاتی خود می‌توانید از بین آن‌ها، مورد مناسب خود را انتخاب کنید. انتخاب استراتژی معاملاتی با شما به‌طور مستقیم در ارتباط است.

انواع استراتژی‌های معاملاتی

استراتژی‌های معاملاتی انواع مختلفی دارند و پایبندی به هر استراتژی معاملاتی که برای ترید انتخاب کرده باشید، شانس شما را برای کسب سود و مدیریت مؤثر ریسک افزایش می‌دهد. برخی از محبوب‌ترین استراتژی‌ها در ترید ارزهای دیجیتال عبارت هستند از:

هودل‌کردن

هودلینگ (HODLing)، استراتژی سرمایه‌گذاری بلندمدت است که در آن سرمایه‌گذاران با وجود تغییرات قیمت، ارز دیجیتال موردنظر را برای مدتی طولانی نگه می‌دارند. این نگهداری تا زمانی است که قیمت‌ها افزایش یابد و به سود موردنظر سرمایه‌گذار برسد.

پیرو روند

استراتژی‌های پیرو روند (Trend following)، در ترید ارزهای دیجیتال شامل شناسایی و پیگیری روند کلی بازار با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال است. در این استراتژی، تریدرها بر اساس این که آیا ارز دیجیتال در روند صعودی یا نزولی قرار دارد، معاملات را انجام می‌دهند.

گام چهارم؛ از ربات تریدرغافل نشوید!

وقتی به دنبال یک استراتژی معاملاتی در کریپتو هستید، ممکن است معاملات خودکار ارزهای دیجیتال نظرتان را جلب کند. یا ربات معامله‌گر استراتژی‌‌هایی را اجرا می‌کند که با توجه به اهداف سرمایه‌گذاری شما، بهترین نتایج را برای شما به ارمغان بیاورد. ازآنجایی‌که معاملات خودکار می‌توانند روشی محافظه‌کارانه، خنثی یا تهاجمی را نسبت به بازار اتخاذ کنند، می‌توان از آن‌ها نفعی بزرگ برد.

گام پنجم؛ دارایی‌های دیجیتال خود را ذخیره کنید

به صورت نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری وجود دارد. هر دو امن هستند، اما کیف پول‌های سخت‌افزاری بالاترین امنیت را ارائه می‌دهند، زیرا دارایی شما را روی یک دستگاه فیزیکی و به‌شکل آفلاین ذخیره می‌کنند.

کیف پول‌ها انواع متنوعی دارند و شاید انتخاب مناسب‌ترین و بهترین کیف پول ارز دیجیتال از بین ده‌ها گزینه موجود اندکی دشوار به‌نظر برسد. از‌آن‌جاکه هر کیف پولی ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد، با قطعیت بهترین کیف پول را نمی‌توانید انتخاب کنید؛ بلکه ابتدا باید نیازها و هدف‌های خود را مشخص کنید و سپس، متناسب با انتظاراتتان از کیف پول دست به انتخاب بزنید.

دکمه بازگشت به بالا