عمومی

زنان نقش تاثیرگذار و برجسته‌ای در دوران هشت سال دفاع مقدس داشتند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین و با اشاره به روابط عمومی سپاه بیت المقدس کردستان ، سردار سید صادق حسینی به مناسبت هفته دفاع مقدس در همایش خواهران بازنشسته سپاه بیت المقدس کردستان در سنندج سخنرانی کرد. بود.

وی افزود: “با انقلاب اسلامی ، نقش زنان برجسته شده است و آنها در دورترین روستاها بوده اند نه به عنوان لشكرشی یا جهادی تبلیغی و سازنده. این همکاری همه اقشار جامعه بود.

فرمانده سپاه کردستان در بیت المقدس گفت: هنگامی که جنگ آغاز شد ، همه اقشار جامعه ، بزرگسالان و افراد مسن ، زن و مرد ، در کنار یکدیگر در برابر متجاوزان ایستادند. BAAS اسلام توسط کیان دفاع شد ، ادامه داد: رزمندگان اسلام در جبهه های مقابله با دشمن در جبهه راست BAAS در جنگ دشوار بود و در این مدت زنان و مردان نقش مهمی در پشتیبانی از جبهه داشتند.

سردار حسینی با بیان اینکه زنان و مردان کرد همیشه نقش بیشتری نسبت به زنان در شهرهای دیگر داشته اند ، زیرا در آن زمان در خانه های خود ایمن بودند و دشمن به شهرها نفوذ کرده بود ، خاطرنشان کرد: ، زندانیان رژیم BAASدر پشت جبهه های شر ، بیمارستان ها و تدارکات غیرت مردان را نشان دادند و دشمن عقب نشینی کرد و شکست خورد.

وی با تأکید بر اینکه نقش زنان یک مسئله اساسی برای جمهوری اسلامی است ، گفت: “نقش آنها در هر منطقه از دفاع مقدس کمتر از مردان در کردستان نیست ، جایی که کودکان در جبهه بودند و شهرها تحت حملات هوایی بودند.” شیرها در اینجا بر خانواده حاکم بودند و نبود پدر خانواده را احساس نمی کردند.

دشمن می خواست با ایران جنگ کند و رژیم را تغییر دهد

نماینده ولی فقیه در سپاه کردستان در بیت المقدس در این کنفرانس درباره اهمیت و سبک دفاع مقدس هشت ساله گفت: “در طول 41 سال انقلاب اسلامی ، همه چیز در مورد انقلاب ، تقدس استان و عزت ایران بود. در بین زنان محبوبیت بیشتری پیدا کرد.

حجت الاسلام علی جعفرنژاد گفت که صدام جنگ را با مطالبه مال آغاز کرد. اما اهداف و نقشه های دشمن همیشه شکست خورده است.

وی افزود: ما باید از تجربه هشت سال دفاع مقدس درس بگیریم و آن را در زندگی خود بکار گیریم ، زیرا روحیه ایثار و مقاومت در سربازان ما مثال زدنی است.

سخنگوی رهبر معظم سپاه کردستان در بیت المقدس در ادامه گفت: “مبارزان اسلامی به لطف نهضت حسینی و جهت گیری مذهبی و برداشت نابرابر در طول جنگ انتخاب شده توانسته اند حماسه ای از مقاومت بی نظیر را در تاریخ خلق کنند.” جنگ فعلی و اقتصادی و فرهنگی دشمن از ضرورت بیشتری برخوردار است.

حجت الاسلام جعفرنژاد یادآور شد: شهدای حماسه دفاع مقدس برای دفاع از دین انقلابی که به دنبال سعادت دنیا و آخرت است جان خود را فدا کردند و این شهدا از نظر علم دینی و عرفان از دیگران برجسته تر بودند.

وی اظهار داشت: عصر دفاع مقدس نشان داده است که اگر اراده عمومی ، اتحاد و انسجام ملت با ایمان ، مقاومت و از خودگذشتگی ترکیب شود ، هیچ نیرویی نمی تواند در برابر آن مقاومت کند.

زنان ما در دوران دفاع مقدس حماسه ای پنهانی داشتند

مسئول بسیج جامعه زنان کردستان با بیان نقش زنان در دفاع مقدس گفت:

بتول سرکانی با بیان اینکه زنان ما در آن زمان حماسه نویسان ناشناخته ای بودند که به فرزندان خود درس شجاعت و از خودگذشتگی می دادند ، گفت: خاطره هشت سال دفاع مقدس یک تجربه گسترده و فراموش نشدنی است که توسط مردان و زنان شجاع زنان حماسه ساخته شده است.

وی افزود: نسل امروز باید با آرمان های شهدا آشنا باشند و زنان باید بدانند که هستند. سر راست در طول انقلاب و جنگ تحمیلی ، چگونه مردان در مقابل دشمنان این نظام ایستادند و خون خود را فدای این نظام کردند؟

مسئول واحد بسیج زنان کردستان گفت: “امنیت و آرامش امروز ما به خون و فداکاری بستگی دارد.” سلام شهدای ما صفاتی از جمله تقوا ، تقوا ، ایثار ، از خودگذشتگی و شهامت را به ارمغان آورده اند و ما باید با ادامه راه شهدا سعی در حفظ این آرمان ها داشته باشیم.

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم از 24 خواهر بازنشسته سپاه بیت المقدس کردستان تقدیر شد.

دکمه بازگشت به بالا