استانی

سردار طلایی‌نیک: مشارکت مردم در انتخابات از مؤلفه‌های تحکیم قدرت دفاعی است

سردار طلایی‌نیک: مشارکت مردم در انتخابات از مؤلفه‌های تحکیم قدرت دفاعی است

سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: مشارکت مردم در انتخابات یکی از مؤلفه‌های تحکیم قدرت دفاعی و قدرت بازدارندگی محسوب می‌شود و در حقیقت میدان انتخابات، مکمل میدان دفاعی و صیانت از امنیت ملی است.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ سردار سرتیپ «رضا طلایی‌نیک» سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در ماه‌های اخیر در فرآیند جذب همکاران جدید به وزارت دفاع بیش از ۲۰۰ جوان نخبه به وزارت دفاع پیوستند.

سردار طلایی نیک در ادامه با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: در ماهی که گذشت، بزرگترین رویداد حماسه حضور مردم در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بود که این حضور اقتدارآفرین پیامد‌های روشن و اثربخشی داشت؛ یکی از پیامد‌های حضور گسترده مردم، عمق و ماهیت مردمی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را نشان داد.

سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: یکی از پیام‌های حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن این است که با وجود تحولات گوناگون در منطقه و اقدامات تروریستی و ناامن‌سازی که در مقاطع گوناگون در حال اتفاق افتادن است، ملت ایران در خنثی کردن تهدیدات نقش بی‌بدیل خود را نشان می‌دهد.

وی عنوان کرد: تجربه نشان داده است که انتخابات در ایران قدرت‌ساز حاکمیت ملی و تعیین‌کننده ارکان نظام است و این ماهیت انقلاب اسلامی است. هرچند انتخابات یک مقوله سیاسی و ملی برای تعیین ارکان نظام با آرای مردم است، اما تأثیر غیرمستقیم در امنیت ملی هم دارد؛ چون مردم پشتوانه قدرت بازدارندگی هستند.

سردار طلایی نیک ادامه داد: لذا مشارکت مردم در انتخابات یکی از مؤفه‌های تحکیم قدرت دفاعی و قدرت بازدارندگی محسوب می‌شود. در حقیقت میدان انتخابات، مکمل میدان دفاعی و صیانت از امنیت ملی محسوب می‌شود.

سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: جامعه دفاعی کشور نیز مانند گذشته آماده شرکت در انتخابات هستند و همانطور که در راهپیمایی ۲۲ بهمن و سایر عرصه‌ها مشخص بوده، نیرو‌های مسلح نقش مؤثر خود در امنیت انتخابات را خواهند داشت.

ادامه دارد…

دکمه بازگشت به بالا