بین المللی

شرکت کشتیرانی یونانی تردّد از کانال سوئز را متوقف کرد

شرکت کشتیرانی یونانی دیانا به علت بحران جاری در دریای سرخ، عبور و مرور کشتی‌هایش از کانال سوئز را متوقف کرد.

به گزارش روابط عمومی، مدیر شرکت کشتیرانی یونانی دیانا در بیانیه‌ای اعلام کرده است که به علت ریسک عبور و مرور در دریای سرخ برای کشتی‌های تجاری، تردّد کشتی‌های این شرکت از این دریا و کانال سوئز به حالت تعلیق در می‌آید.

بنا بر گزارش رویترز، مدیر شرکت کشتیرانی یونانی دیانا تصریح کرده است که سرمایه‌گذاران این شرکت باید منتظر سود کمتر باشند.

وی در بیانیه خود عنوان کرده است که پیش از بحران در دریای سرخ، حدود ۱۲ درصد محموله‌های جهانی از کانال سوئز به سوی مقصد می‌رفتند، اما به علت خطرات فعلی کشتی‌ها ناچار به جایگزین کردن مسیرهای طولانی‌تر شده‌اند که موجب افزایش هزینه‌ها هم شده است.

مدیر شرکت کشتیرانی یونانی دیانا خاطرنشان کرده است: ترانزیت از کانال سوئز حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است و و روز به روز نیز شرکت‌های کشتیرانی که حرکت از مسیر دریای سرخ را متوقف می‌کنند، افزایش می‌یابد.

ارتش یمن در پی تهاجم نظامی رژیم صهیونیستی به مردم غزه و تشدید محاصره این باریکه، کشتی‌هایی را که مقصدشان این رژیم است، هدف قرار می‌دهد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا