بین المللی

طالبان : برای سلامت مردم افغانستان نیازمند همکاری با ایران هستیم

وزیر بهداشت حکومت طالبان اظهار داشت ما برای تقویت نظام آموزش درمانی و سلامت مردم افغانستان نیازمند همکاری با ایران هستیم.

«قلندر عباد» وزیر بهداشت حکومت طالبان در حاشیه اجلاس جهانی امنیت بهداشت در اسلام‌آباد اظهار داشت: افغانستان نیازمند تجربیات ایران در حوزه بهداشت است.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست گروه 5، گفت: ما در ایران شاهد پیشرفت‌های این کشور در حوزه‌های مختلف خدمات رسانی به مردم، بهداشت عمومی و مقابله با بیماری‌های عفونی بودیم و ما معتقدیم این یک فرصت مناسب برای افغانستان برای گسترش همکاری‌های دوجانبه است.

عباد افزود: همکاری مشترک ایران و افغانستان با درک شرایط متقابل می‌تواند باعث ایجاد فرصت ویژه‌ای در بهبود سلامت مردم کشور افغانستان شود، زیرا سلامت و بهداشت مردم از هر سیاستی به دور است.

وزیر بهداشت حکومت طالبان تأکید کرد: افغانستان نگاه رو به جلو به بهره‌برداری از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت، تقویت سیستم بهداشت عمومی و کنترل بیماری‌های عفونی دارد.

وی همکاری افغانستان با همسایگان به ویژه ایران را بسیار مهم برشمرد و افزود: چالش‌های حوزه بهداشت، ویروس و بیماری‌های واگیردار هیچ مرز و محدوده‌ای نمی شناسد لذا مشارکت ملت‌ها و همکاری‌ میان دولت‌های منطقه برای غلبه بر چالش‌های مشترک در حوزه بهداشت و سلامت اجتناب ناپذیر است.

عباد همچنین اظهار داشت: افغانستان مشتاق همکاری با ایران و استفاده از تجربیات سازنده این کشور در حوزه آموزش درمان، داروسازی و تقویت نیروی انسانی است.

310310

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا