طریقه نصب کولر گازی گری

اگر تصمیم خرید کولر گازی دارید و میخواهید از قیمت کولر گازی گری 30000 موتور بزرگ مطلع شوید تا اخر مطلب همراه ما باشید.تصمیم دارید نصب کولر گازی گری را خودتان انجام دهید؟ اگر دستگاه‌تان گارانتی دارد، بهتر است اینکار را به متخصصان نمایندگی GREE بسپارید. اگر هم دستگاه گارانتی ندارد، باز هم بهتر است کار نصب كولر گازي گري را به یک تعمیرکار مجاز بسپارید.اما اگر (به هر دلیلی) قصد دارید گزینه سوم را انتخاب کنید و خودتان دست به کار شوید، جای درستی آمده‌اید.

در ادامه این مقاله قصد داریم آموزش نصب کولر گازی گری را در 5 مرحله بررسی کنیم. طریقه نصب اسپلیت گری نکات زیادی دارد، اما لازم نیست نگران باشید؛ در این مطلب همه آنها را پوشش خواهیم داد.اجازه دهید اموزش نصب اسپلیت گری را با تعیین محل مناسب برای نصب دستگاه آغاز کنیم. با «خدمت از ما» همراه باشید.از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید.

مطمئنا اطلاع دارید که انتخاب دقیق محل نصب یونیت داخلی چقدر در این پروسه اهمیت دارد. انتخاب محل درست برای نصب کولر گازی گری یعنی صرفه‌جویی در انرژی، بهره‌وری بالاتر و طول عمر بیشتر.به عنوان یک قانون کلی، بهترین محل برای نصب کولر گازی در پذیرایی در عرض فضای مدنظر و وسط آن است؛ چون دستگاه‌های جدید در اطراف‌شان روزنه‌هایی برای پخش کردن هوای خنک دارند، و راه آنها را نباید مسدود کرد. شما می‌توانید برای انتخاب درست‌تر، به محتوای کامل مجله “خدمت از ما” که درباره است، سری بزنید.

پیش‌نیاز دیگر نصب كولر گازي گري

پیش از اینکه آموزش نصب کولر گازی گری را با هم آغاز کنیم، یک مورد دیگر را هم باید بررسی کنید: انجام شدن لوله‌کشی کولر گازی برای ساختمان. لوله‌کشی این دستگاه‌ها به دو صورت توکار و یا روکار انجام می‌شود.معمولا هنگام ساخت خانه‌ها فضایی برای لوله‌کشی توکار کولر گازی در نظر گرفته می‌شود. اما اگر چنین فضای در خانه شما نیست، دو راه دارید:

 1. می‌توانید این فضا را با خودتان ایجاد کنید (که البته خرابی دارد)؛
 2. یا از روش رایج‌تر داکت‌کشی و ترانکینگ برای سیم‌کشی و لوله‌کشی روکار استفاده کنید.

انتخاب محل نصب یونیت خارجی را هم نباید فراموش کرد. بهترین محل نزدیک‌ترین جا به یونیت داخلی است. وقتی این نقطه را پیدا کردید، محل نصب یونیت خارجی را از داخل تا بیرون به اندازه قطر لوله‌ها سوراخ کنید، و مسیر آن تا محل نصب یونیت داخلی را داکت‌کشی کنید.حالا همه‌چیز برای نصب یونیت داخلی دستگاه آماده است. البته طریقه نصب اسپلیت گری در این مرحله هم نکاتی دارد، برای مثال:

حالا برای نصب یونیت داخلی مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برای نصب پایه نگهدارنده دستگاه، آن را روی دیوار نگه دارید و از تراز بودن آن مطمئن شوید. تراز کردن سینی پنل در آموزش گری به زیبایی نهایی کار و جلوگیری از مشکل آب‌ریزی کمک می‌کند.
 2. سپس با استفاده از دریل و مته الماسه، سوراخ‌های نصب پایه نگهدارنده کولر گازی را روی دیوار ایجاد کنید. برای مقاومت بهتر، سوراخ‌ها را با کمی زاویه به سمت پایین ایجاد کنید.
 3. بهتر است در همین بخش از طریقه نصب اسپلیت گری سوراخ لوله‌کشی لازم برای رد کردن لوله‌های کولر گازی به یونیت خارجی را هم ایجاد کنید.

پس از انجام این مراحل (بدون اینکه دستگاه را روی پایه نگهدارنده‌اش بگذارید) باید وضعیت الکتریکی کولر گازی را بررسی کنید. پوشش روی کولر را بردارید، و از اتصال پایانه‌های برق مطمئن شوید.اگر به راهنمایی بیشتری برای اینکار احتیاج دارید، به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید. نقشه برق کولر گازی گری هم در قاب برق آن است.

پیش قبل از نصب كولر گازي گري روی پایه نگهدارنده باید لوله‌کشی آن را تکمیل کنید. برای این منظور:

 1. لوله‌های دستگاه را با آچار به یونیت داخلی محکم کنید (مراقب باشید که هرزگرد نشوند)، و آن را از سوراخ لوله‌کشی که به خارج از ساختمان می‌رود، رد کنید.
 2. لوله‌ها و سیم‎های برق را با چسب برق به هم وصل کنید؛ لوله‌ها را داخل داکت‌ها قرار دهید، و روی آنها را ببندید.
 3. لوله تخلیه آب را به یونیت داخلی وصل کنید، و مطمئن شوید که آب تخلیه در محل مناسبی تخلیه می‌شود.

نکته: تا جایی که می‌توانید خم‌شدگی لوله‌های مسی (با فنر مخصوص) را کم کنید، تا کارکرد دستگاه با گذشت زمان دچار مشکل نشود. به ضخامت مطلوب لوله مسی هم دقت کنید تا پرچ کولر گازی نشت نکند، و لوله‌ها نشکنند.

در این مرحله باید یونیت خارجی و کندانسور دستگاه را نصب کنید. همان‌طور که حدس می‌زنید، در اموزش نصب کولر گازی گری، محل نصب کندانسور هم استانداردهای خودش را دارد. برای نصب کندانسور یک سطح صاف ترجیحا بتنی و آزاد را انتخاب کنید؛ یا سراغ پایه‌های نگهدارنده بروید.توجه داشته باشید که نصب کندانسور در سایه به کاهش مصرف برق و افزایش توان آن هم کمک می‌کند. همچنین، بهتر است این محل تا جای ممکن نزدیک به یونیت خارجی، با کمترین پیچ و خم، و حداقل 1 متر دورتر از آنتن، تلویزون و سایر وسایل نویزدار باشد.

وقتی چنین نقطه‌ای را پیدا کردید، برای نصب کندانسور کولر گازی gree مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. پوشش کندانسور را بردارید. واحد سیمکشی آن را پیدا، و کابل‌های برق را متصل کنید.
 2. کابل‌ها را با یک بست پلاستیکی ببندید، و پوشش را روی دستگاه قرار دهید.
 3. برای احتیاط، یک پوشش هم برای روی دستگاه و کابل‌های برق تهیه کنید، و آن را روی کندانسور بکشید.
 4. حالا باید لوله‌های دستگاه را به محل نصب لوله در کندانسور وصل، و مهره‌های آن را روی یونیت خارجی محکم کنید.

خدا قوت! تا اینجا مراحل اصلی نصب كولر گازي گري را انجام دادید. حالا تنها باید دستگاه را وکیوم، و آن را راه‌اندازی کنید.بعد از تهیه دستگاه وکیوم، مراحل زیر را برای تخلیه هوا و رطوبت درون یونیت خارجی سیستم انجام دهید. انجام عملی این مرحله از راهنمای نصب اسپلیت گری حدودا 40 دقیقه طول می‌کشد.

 1. سرپوش دریچه‌های دوراهه، سه‌‎راهه و شیر سرویس را بردارید؛ و شلنگ وکیوم را به شیر سرویس وصل کنید.
 2. پمپ خلا را روشن کنید تا خلاء ایجادشده به 10 میلی‌متر جیوه برسد. سپس دستگیره فشار پایین را ببندید، و پمپ را خاموش کنید.
 3. پمپ خلا را قطع کنید، و سرپوش دریچه‌ها و شیر سرویس را دوباره ببندید.

در آخر اموزش نصب اسپلیت گری هم باید تمام اتصالات را با چسب برق عایق‌بندی کنید.

در “خدمت از ما” به بهترین متخصصین نصب کولر گازی و اسپیلت در شهر خود دسترسی دارید.امیدوارم این مطلب به شما در نصب کولر گازی‌تان کمک کرده باشد. اما اگر اینکار فراتر از تخصص یا زمان آزاد شماست، می‌توانید از نمایندگی نصب کولر گازی گری یا نصاب آموزش نصب کولرگازی به زبان فارسی

شاید شما هم به تازگی اقدام به خرید کولرگازی کرده اید و می خواهید اقدام به نصب کولرگازی خود به تنهایی کنید.با کمی جستوجو در اینترنت متوجه آن می شوید که تمامی آموزش های فارسی یا غیر قابل کاربرد و یا کپی از منابع انگلیسی می باشند.اما ما در این مقاله قصد داریم تا شیوه نصب دو برند محبوب کولرگازی یعنی آموزش نصب کولرگازی جنرال و آموزش نصب کولرگازی گری را به شما عزیزان به صورت تصویری همراه با فیلم آموزشی ارائه دهیم.با ما در در ادامه این مقاله همراه باشید تا به صورت کامل با آموزش نصب کولرگازی به زبان فارسی اقدام به نصب کولرگازی خود در خانه کنید.

برای نصب کولرگازی چه چیز هایی لازم است

در ابتدا باید بدانید که نصب کولرگازی نیازمندی هایی دارد. شما برای نصب کولرگازی چیز هایی لازم دارید. به طور مثال از جمله این مراحل پیش از نصب انتخاب دقیق محل نصب کولرگازی می باشد.(این مورد بسیار مهم می باشد چراکه علاوه بر آن که می تواند تا اندازه بسیار زیاد 25 درصد در مصرف منابع صرفه جویی کند باعث بهره وری هرچه سریع تر و افزایش طول عمر کولرگازی شما نیز می شود.) بهترین مکان برای نصب کولرگازی در پذیرایی در عرض پذیرایی و در وسط آن می باشد.امروزه کولرگازی های نسل جدید دارای روزنه هایی برای پخش کردن هوای خروجی در اطراف خود دارا هستند از این جهت انتخاب این مورد بسیار حائز اهمیت است.

نکته بعدی پیش از نصب این می باشد که لوله کشی کولرگازی برای ساختمان انجام شده باشد.نمونه لوله کشی کولرگازی را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید. معمولا لوله کشی کولرگازی به دو صورت توکار و روکار انجام می شود. برخی از خانه های هنگام ساخت خانه فضایی را برای لوله کشی توکار کولرگازی به خود اختصاص می دهند.

اما در صورتی که خانه شما فاقد فضای لوله کشی داخلی کولرگازی می باشد. شما می تواند یا اقدام به ایجاد این فضا با کمی خرابی کنید و یا اینکه از یک روش مرسوم تر و آن استفاده از داکت کشی و ترانکینگ می باشد استفاده کنید. داکت کشی و ترانکینگ معمولا برای سیم کشی و لوله کشی روکار استفاده می شود. نمونه آن را می توانید در تصویر زیر ببینید.

حال شما می بایست یک مکان مناسب برای نصب پنل بیرونی کولرگازی پیدا کنید. این مکان بهتر است در نزدیک ترین حالت به کولرگازی کازی در داخل خانه باشد. سپس به صورت دقیق محل نصب پنل بیرونی کولرگازی را از داخل خانه تا بیرون به اندازه قطر لوله های کولرگازی سوراخ نموده و مسیر آن تا محل نصب کولر گازی را با استفاده از آموزش داکت کشی داکت کشی نمایید.

حالا همه چیز برای نصب کولرگازی آماده می باشد.همانطور که میدانید تفاوت زیادی بین نصب کولرگازی جنرال و گری و دیگر مدل های کولرگازی وجود ندارد. در ادامه که ما اقدام به ارائه آموزش نصب کولر گازی به شما عزیزان می کنیم. می توانید از این آموزش برای نصب کولرگازی جنرال و نصب کولرگازی گری و دیگر برند های اسپلیت و کولرگازی استفاده نمایید.

آموزش تصویری نصب کولر گازی

خب ما به مرحله آموزش نصب کولرگازی جنرال رسیدیم. در ابتدا شما باید یونیت داخلی و یا نگهدارنده کولرگازی را روی دیوار در منطه ذکر شده نصب کنید. بهتر است موارد زیر را در این امر رعایت نمایید.

خروج از نسخه موبایل