علی باقری در راه روسیه

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در راس هیاتی به‌ منظور شرکت در اجلاس وزیران امور خارجه بریکس تهران را به مقصد شهر «نیژنی نووگورود» روسیه ترک کرد.

به گزارش روابط عمومی، نشست وزیران امور خارجه بریکس و همچنین نشست وزیران امور خارجه بریکس و کشورهای در حال توسعه با حضور وزیران امور خارجه ۱۰ کشور عضو بریکس در تاریخ ۲۱ و ۲۲ خرداد  ۱۴۰۳ در شهر نیژنی نووگورود ـ روسیه برگزار خواهد شد.

قرار است در این نشست موضوعات مهم روابط بین‌الملل، راه‌کارهای ارتقای حکمرانی جهانی، حل و فصل منازعات در بسترهای چندجانبه و با تمرکز بر افزایش تأثیرگذاری کشورهای در حال توسعه، مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

وزیران امور خارجه کشورهای بریکس، همچنین نقشه راه توسعه مشارکت راهبردی میان کشورهای عضو را مشخص و زمینه و بستر لازم را برای برگزاری شانزدهمین اجلاس سران بریکس که با حضور روسای جمهور و در کازان برگزار می شود، فراهم خواهند آورد.

سرپرست وزارت امور خارجه ضمن حضور در این نشست و تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی، با وزیران امور خارجه و روسای هیات های شرکت کننده در این دو نشست دیدار و گفتگو خواهد کرد. این اولین نشست وزیران امور خارجه بریکس پس از عضویت رسمی جمهوری اسلامی ایران در این گروه است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا