عکس | «ماه توت‌فرنگی» از نگاه عکاسان در سراسر دنیا

به گزارش خبرگزاری روابط عمومی، ماه کامل ژوئن یا همان ماه خرداد که به ماه «توت فرنگی» معروف است، در روز شنبه 13 خرداد، رویت شد و به اوج رسید. این رویداد نزدیک به ستاره درخشان «قلب‌العقرب» که در صورت فلکی عقرب است، نمایان شد. همچنین ماه در روزهای جمعه و یکشنبه کامل و روشن بود.

بیشتر بخوانید:

رونمایی ایران از موشک پیشرفته هراسناک برای آمریکا

شکارچی ترسناکی که پشت سرش چشم دارد / عکس

قبایل بومی آمریکا، این ماه سرخ را، از ماه رسیدن توت‌ها و برداشت فصلی میوه، نامگذاری کرده‌اند. از دیگر نام‌های سنتی آن می‌توان به ماه رز و ماه داغ اشاره کرد. همچنین به گفته مرکز مطالعات بومی آمریکا، مردم آنیشناابگ آن را ماه شکوفه نیز می‌نامند.

ماه توت فرنگی برای تماشاگران آسمان در سراسر جهان در این ماه یک خوراک شیرین بود. پس از ماه توت فرنگی، ماه دیرتر و دیرتر در آسمان شب شروع به طلوع می کند، به این معنی که بخش روشن از قرص مرئی آن شروع به کوچکتر شدن خواهد کرد.

ابرها به سرعت از کنار ماه کامل توت فرنگی حرکت کردند، در حالی که در پشت خط افق منهتن و مرکز تجارت جهانی وان در شهر نیویورک قرار گرفته‌است.
طلوع ماه کامل توت فرنگی بر فراز جزیره آلکاتراز در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا در 3 ژوئن 2023.
ماه توت فرنگی ژوئن در 3 ژوئن 2023 بر فراز توئیکنهام لندن

از بریتانیا، تصویری از ماه کامل که در توئیکنهام توسط تجاس ساندو گرفته شده است، نمای نزدیک از سطح ماه را با بسیاری از ویژگی های آن به وضوح نشان می دهد.

طلوع کامل ماه توت فرنگی بر فراز نوار غزه، در 4 ژوئن 2023

ماه توت فرنگی با وجود شبی ابری، آسمان نوار غزه را روشن کرد.

در توییتر، اخترشناسان آماتور تصاویر خود از ماه توت فرنگی را از مناطق دورتر از کالیفرنیا به اشتراک گذاشتند. جمال نصیر، عکاس نجومی آماتور، که از توییتر TheMoonGuy استفاده می کند، ماه کامل ژوئن را از کشور خود پاکستان تصویربرداری کرد.

این تصاویر، ماه را با درخشش قوی سفید و پر از جزئیات باورنکردنی نشان می دهند. کاربر توییتر انس نیز ماه را از پاکستان شکار کرده است، اما این بار با درخشش زرد رنگ.

227227

خروج از نسخه موبایل