عمومی

قدمگاه امام حسن عسکری (ع) در گرگان گلباران می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین، ناصر گرزین عضو شورای شهر گرگان شامگاه یکشنبه در میزگردی با موضوع بررسی ابعاد تاریخی و فرهنگی سفر امام حسن عسگری به گرگان گفت: عت تنی یک سالگرد است. میلاد امام زمان (عج) به همین دلیل این هفته را هفته فرهنگی گرگان نامیدند.

وی با بیان اینکه قبل از هر اقدامی در خصوص نام هفته فرهنگی گرگان در سال 96 از آیت الله علوی گرگانی سوال شده و با تایید و بیان ایشان این امر صورت گرفته است، افزود: هدف از این نامگذاری در ارتباط با توسعه فیزیکی شهر است. . ، به رشد فرهنگی شهرمان توجه کنیم.

گرزین در ادامه با بیان اینکه شهرها با روحیه معنوی و دینی زنده هستند، گفت: گرگان از مسئله امام حسن عسکری علیه السلام و دارالمومنی ارزشمندتر و معنوی است.

وی با اشاره به گذشته معنوی و پربار گرگان افزود: ما ذخایر ارزشمندی داریم که باید آنها را حفظ و به نسل های آینده منتقل کنیم و در زندگی از آن بهره مند شویم.

امام حسن عسکری علیه السلام در گرگان تیرباران شد

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان گفت: مراسم تاج گل امام حسن عسکری(ع) ساعت 9 صبح روز سه شنبه با حضور مداحان اهل بیت و جمعی از مسئولان برگزار می شود.

وی برپایی نمایشگاه کتاب و عکس در پارک شهر، اجرای شعائر مذهبی، اجرای گروه سرود با موضوع امام حسن عسکری(ع)، نورافشانی و ذکر را از دیگر برنامه های اجرایی در خانه فرهنگ گرگان اعلام کرد. هفته و افزود: در سال های گذشته مراسم را با قرائت بیانیه آیت الله علوی آغاز کردیم.

گرزین گفت: اینکه شهر گرگان روزی به عزت و قدرت امام حسن عسکری(ع) خواهد رسید، موضوع ارزشمندی است که باید آن را برای فرزندانمان و برای کل کشور اعلام کنیم.

دکمه بازگشت به بالا