استانی

مادران و همسران شهداء اسوه صبر و ایثار هستند

روابط عمومی/آذربایجان شرقی همایش بزرگ تکریم و تجلیل از همسران شهدای والامقام با تجلیل از بیش از ۷۵۰ نفر از همسران شهداء توسط شهرداری تبریز برگزار شد.

همایش تکریم و تجلیل از همسران شهدای والامقام کلان‌شهر تبریز با حضور نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، شهردار کلان‌شهر تبریز، جمعی از اعضای شورای شهر تبریز، فرماندهان نظامی و انتظامی استان و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

در این آئین، بیش از ۷۵۰ نفر از همسران شهداء توسط شهرداری تبریز مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفت.

همچنین در این آیین، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز ضمن اشاره به اینکه مادران و همسران شهداء اسوه صبر و ایثار هستند، اظهار کرد: قرآن کریم، اسم ۱۲ نفر از بانوان پاک و والامقام را مطرح کرده است که یکی این اشخاص حضرت فاطمه‌الزهرا (س) است.

وی افزود: پس از انقلاب اسلامی ایران، روز مادر مصادف با سالروز با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) نامگذاری شده است که این نامگذاری یکی از فرخنده‌ترین اقدامات پس از انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی در ادامه با بیان اینکه باید زندگی حضرت فاطمه الزهرا (س) به عنوان الگو و نمونه بانوان قرار گیرد، تشریح کرد: نقش بانوان در جامعه بی‌نظیر است و پس از پیروزی انقلاب، نقش زنان در دوران هشت‌سال دفاع مقدس، در حوزه بهداشت و درمان، در دوران تعلیم و تربیت و مراکز عالی و خانه‌داری نقشی ویژه و بسزایی در جامعه بوده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا