استانی

مدیران دستگاه‌های اجرایی از جانبداری از کاندیداهای انتخاباتی خودداری کنند

روابط عمومی/مرکزی استاندار مرکزی گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی در تمام سطوح از جانبداری از کاندیداهای انتخاباتی خودداری کنند.

فرزاد مخلص الائمه سه‌شنبه، ۱۷ بهمن در شورای اداری استان مرکزی اظهار کرد: هزار و ۷۱۳ طرح اقتصادی و عمرانی در دهه فجر در استان مرکزی با اشتغالزایی ۹ هزار و ۲۷۵ نفر و ارزش سرمایه گذاری ۱۶ و نیم همت به بهره برداری رسیده یا عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

وی افزود: سال گذشته بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در استان هزینه شد که عمدتا ناظر به طرح‌های چندین ساله بوده است. نهضت اتمام پروژه‌های نیمه تمام از سال گذشته آغاز شده و ادامه دارد و برخی پروژه‌ها به صورت چند شیفته در حال اجرا هستند.

استاندار مرکزی با توجه به در پیش بودن انتخابات ادامه داد: مدیران دستگاه‌های اجرایی در تمام سطوح از جانبداری از کاندیداهای انتخاباتی و فعالیت انتخاباتی در ساعات اداری و استفاده از عنوان شغلی خود در این حوزه خودداری کنند. مدیران در مراسمات و جلسات انتخاباتی تا روز رای گیری حق حضور ندارند و مجازاتی در قانون برای متخلفان پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: پدیده کیف‌کشی در دولت سیزدهم از جمله در استان مرکزی جمع شده و مدیران نیازی ندارند که بخواهند برای حفظ موقعیت خود به این پدیده سیاسی پناه ببرند.

 استاندار مرکزی گفت: ۱۸۳ امکان تبلیغی دولتی در استان شناسایی و اعلام شده است که حسب درخواست فرمانداران در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار داده می‌شود.

مخلص الائمه افزد: از برخی روابط عمومی‌ها رضایت نداریم. سازمان بدون روابط عمومی را به سازمانی با روابط عمومی ضعیف ترجیح می‌دهیم لذا این روابط عمومی‌ها باید تغییر یابند.

وی تاکید کرد: آحاد مردم جامعه باید از اهم رویدادها و پیشرفت‌های استان مطلع شوند.

مهدی نعیمی، مدیر فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و شبکه دولت در استان مرکزی نیز افزود: در انتخابات این دوره شعب آنلاین هستند، بر این اساس لازم است که در روستاهای دورافتاده زیرساخت فراهم شود و این مسئله اهمیت فناوری را در انتخابات بیش از پیش کرده است.

وی افزود: هزار و ۸۵ شعبه اخذ رای استان مرکزی باید مجهز به تلفن باشد و نیاز است تاسیسات مخابراتی قبل از انتخابات بررسی شود تا مشکلی در زمان انتخابات ایجاد نشود.

حجت الاسلام علی رودبارانی، مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی نیز بیان کرد: نماز نیاز معمولی نیست و همانند روح برای بدن واجب است.  

وی افزود: یکی از آثار مهم نماز پیشگیری و کنترل و درمان آسیب‌ها و مفاسد است، همه آسیب‌ها و مفاسد حاصل غفلت انسان است و آنچه انسان را از غفلت خارج می‌کند، ذکر خدا است.

رودبارانی بیان کرد: یکی از مهمترین آثار نماز این است که جامعه و جوانان و محیط را از آسیب‌ها و مفاسد دور می‌کند و لازمه تحقق این مهم این است که به این راهکار باور داشته باشیم.

وی تاکید کرد: براساس بررسی‌های انجام شده اقامه و توجه به نماز در دستگاه‌ها وضعیت خوبی ندارد و باید توجه ویژه به این مهم صورت گیرد، در نماز باید در خط اول باشیم. اقامه نماز در مدارس نیز اهمیت بالایی دارد و فضای مدرسه برای نمازخوانی باید به بهترین شکل ایجاد شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا