مشکل آشوراده و خلیج گرگان حل نشود در گلستان نمی‌مانم/خشکی خلیج گرگان مساوی با نابودی گلستان است

روابط عمومی / گلستان استاندارد گلستان با بیان این که حق گرفتن است، گفت: به مردم گلستان قول دادم که مشکل عاشورا و خلیج گرگان را حل کنم و اگر حل نشود، ماندنم در این استان توجیه ندارد.

علی محمد زنگنه عصر امروز در جلسه شورای اداری گلستان که با حضور مشاور رئیس جمهور در امور اداری برگزار شد، اظهار کرد: با تحلیل مجموع پروژه های عمرانی، اعتبارات قرض الحسنه و تصمیم گیری در سفر رئیس جمهور به این مهم پی بردیم که اعتبارات تخصیص در شهرستان‌هایی مانند مراوه تپه، گمیشان، آق قلا، کلاله و گنبدکاووس که بیش از ۹۰ درصد و یا بخش قابل توجهی از جمعیت آنها را ترکمن‌ها تشکیل می‌دهند، به شکلی بالاتر از سایر شهرستان‌ها هستند.

وضعیت گلستان بسیار نامطلوب است / ۷۵ درصد جمعیت روستایی گلستان

وی با بیان اینکه ۷۵ درصد از جمعیت روستایی گلستان یارانه می‌گیرند، می‌گویند: نزدیک به نیمی از جمعیت استان را روستاییان تشکیل می‌دهند که از جمعیت کم استان گلستان هستند، همچنین نزدیک به ۴۱ درصد از جمعیت شهری گلستان در منطقه کم‌برخوردار قرار دارند. هدف از سیگنال چیست و هدف از سیگنال چیست؟هدف از سیگنال چیست؟

استاندارد گلستان با بیان اینکه درآمد سرانه خانوار استان گلستان نصف کشوری است و این شاخص نشان می دهد گلستان وضعیت بسیار نامطلوبی دارد، بیان می کند: با توجه به رهاورد سفر رئیس جمهور به گلستان انتظار داریم به نسبت خود نزدیک باشیم و درصد داشته باشیم درآمد داشته باشیم. سرانه خانوار در گلستان تا پایان دولت به سطح کشوری برسد و رشد دو بابری داشته باشد.

زنگانه با بیان اینکه مرکز استان گلستان در تابستان گذشته نزدیک به ۱۴ ساعت قطعی آب است، تاکید کرد: استان گلستان یک و ۵۰۰ لیتر بر روی هزار آب است که ۵۵۰ لیتر از آب در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ۹۸ درصد آب شرب گلستان از منابع زیرزمینی تامین‌ می‌شود، بیان کرد: ۱۷۷ روستای گلستان با تانکر آبرسانی می‌شود و به سپاه درصدد کمک می‌کند ۶۳۲ میلیارد تومان اعتبار را برای آبرسانی و طراحی شبکه به ۴۳۲ روستای اختصاص می‌دهد.

سال گلستان با بیان اینکه مشکلات گلستان در حوزه زیرساخت برق و راه نیاز به توجه به این موضوع وجود دارد، با اشاره به وضعیت خلیج گرگان افزود: اگر به خلیج گرگان نرسیم طی دو و نیم آینده خشک می شود، خشک شدن خلیج گرگان مساوی با نابودی استان گلستان است، با خشی شدن خلیج گرگان کشاورزی، ‌محیط زیست و سلامت نه تنها گلستان که استان است.

زنگانه اضافه کرد: ما با چنگ و دندان در تلاش هستیم که رئیس پیش‌روی خلیجگان گر را که دستور صریح رئیس جمهور را از سر راه برداریم، کارمان را که برای برداشتن مانعی در آغاز می‌توان مانع دیگری سر راه ما قرار داد، مطمئن بود که ما وقت نداریم سراغ افراد مناسب برویم.

خلیج گرگان کمتر از فاجعه دریاچه ارومیه نیست

وی با بیان این که ۲۰ روز گذشته کمتری از گذشتهی روبی خلیج گرگان را گرفت، تاکید کرد: اگر لایروبی انجام شود و حق‌آبه خلیح گرگان را تامین کند، خلیج گرگان از فاجعه دریاچه ارومیه نیست.

زنگنه تاکید کرد: آقای رئیس جمهور رئیس جمهور علیرغم وجود یک روز طوفانی با قایق از خلیج گرگان بازدید کردند و از وضعیت آن تاسف زدند و با قاطعیت گفتند که باید خلیج گرگان احیاء شود حتی وقتی یکی از مدیران ما می خواستم درباره پساتالاب صحبت کنند. “بعد از خوردن هر غذایی نباید چیز جدیدی خورد.”

استاندارد گلستان با بیان اینکه اینجا محل تولید ماهیان خاویاری و استخوانی بود که امروز به این وضعیت دچار شده است، بیان کرد: در گذشته مردم در جزیره آشوراده سکونت دارند و تعداد زیادی روستا در آنجا وجود دارند اما مردم به دلیل بالا آمدن آب نیاز دارند. ترک این جزیره بودند، در حال حاضر حاضر‌گویند که گردشگر اجازه اقامت در اینجا را ندارد و ما حق نداریم در آشوراد ساختمان سازی کنیم و فقط با چوب کار خود را پیش ببریم این در حالی است که آنجا اردوگاه و ساختمان وجود دارد. این اصلا چیز بدی نیست.

وی با بیان اینکه انتظار داریم دولت را به ما کمک کنیم، بیان کرد: آقای رئیس جمهور دستور داد که وزیر راه و شهرسازی ظرف مدت ۱۰ روز مجوز شورای عالی معماری شهر استان را صادر کند که طرح گردشگری در آن نقطه آغاز شود وزیر و رئیس یک سورا به خود اجازه می دهد بر خلاف دستور رئیس جمهور نامه بزند و آن رازی زار پا برد.

زنگانه با بیان اینکه ما در کنار دریا قرار داریم اما مردم ما از اقتصاد در بی‌بهره‌اند، گفت: ما گفتیم که کوتاه بیاییم و از سایت پشتیبان در ساحل بندرترکمن خود را شروع کنیم، اما روز پروژه ما را شروع کرد.

استاندارد گلستان با بیان اینکه تا چه زمانی باید زیر سایه سنگین برخی مسائل باشند، بیان کرد: به مردم قول دادم اگر مشکل خلیج گرگان و جزیره آشوراده را حل نکنم ماندنم در این استان توجیهی ندارد چراکه حق گرفتنی است و در حالی که آقای رئیس جمهور. قاطعانه دستور می‌دهند اما اراده‌های خلاف دستور مانع‌افکنی می‌شوند.

وی با بیان اینکه چه مشکلی ایجاد می‌کند حتی یک تله‌کا در استان گلستان داده نشد، گفت: در حالی که نظر کارشناسان در مورد ساخت کابین در گلستان می‌شود اما اهدافی که مانع ایجاد آن می‌شوند، چرا مدیران می‌شوند؟ هدف از زندگی چیست، هدف از زندگی چیست، هدف از زندگی چیست، هدف از زندگی چیست، هدف از زندگی چیست، هدف از زندگی چیست، هدف از زندگی چیست؟ هدف زندگی است، هدف از زندگی چیست؟

زنگانه متذکر: در حالی که مردم و همه مسئولیت‌های استانی و کشوری خواستار اجرای این پروژه‌ها هستند، اما می‌توانند مانع پیشرفت گلستان شوند، ما کوتاه‌آمیزیم و برای تحقق‌مان از این گردنه سخت عبور کرده‌ایم.
انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل