استانی

مه گرفتگی شدید در کرمانشاه برای دومین روز پیاپی/ دید افقی برخی نقاط به زیر ۱۰۰ متر رسید

روابط عمومی/کرمانشاه به گفته رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه، مه شدید امروز(۱۰ دی) دید افقی اکثر نواحی استان کرمانشاه را به زیر ۱۰۰ متر رسانده است.

سعید قاسمی در گفت و گو با روابط عمومی، با بیان اینکه امروز(یکشنبه) نیز مانند روز گذشته شاهد مه شدید صبحگاهی در نواحی مختلف استان هستیم، گفت: شدت مه نیز تقریبا مانند روز گذشته زیاد است.

وی با اشاره به اینکه دید افقی در برخی نقاط استان از جمله کنگاور و روانسر به زیر ۱۰۰ متر( تا نزدیک ۵۰ متر) رسیده، عنوان کرد: دید افقی در سرارود نیز حدود ۱۰۰ متر و در شهر کرمانشاه حدود ۲۰۰ متر است.

رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی کرمانشاه دید افقی جوانرود را ۹۰۰ متر و اسلام آبادغرب را نیز دو هزار متر اعلام کرد و افزود: در سایر نقاط استان از جمله سنقر، تازه آباد، قصرشیرین، گیلانغرب و… دید باز است.

قاسمی از احتمال وقوع پدیده مه‌گرفتگی برای فردا(دوشنبه) نیز خبر داد و گفت: طی امشب و فردا نیز مجددا شرایط برای تشکیل مه خصوصا در نواحی سردسیر و معتدل فراهم است.

وی همچنین به ورود سامانه ناپایدار به جو استان از فردا اشاره و خاطرنشان کرد: از فردا تا آخر هفته امواج کوتاه و کم رطوب جو استان را تحت تاثیر قرار داده و ممکن است بارش‌های ضعیفی را نیز به همراه داشته باشد که احتمال بارش در روز جمعه (۱۵ دی) بیشتر است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا