عمومی

نظام اسلامی براساس توحید بنا شده است/ معامله شهدا با خدا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت‌اله صادق لاریجانی آملی شامگاه پنجشنبه در گلزار شهدای محمودآباد ضمن دیدار با خانواده شهدا اظهار داشت: حضور در محضر خانواده‌های شهدا، مادران، پدران، همسران و فرزندان توفیقی است و تکریم این بیوتات بر همه ما فرض واجب است.

وی با اشاره به اینکه مقام شهید گرانقدر است، افزود: توصیفی که از شهید در کلام حق متعال ذکر شده، همه نشانگر مقام آنان در عالم است.

وی با اشاره به سوره مبارکه توبه افزود: چه کسی از خدا به عهدش وفادارتر است، اکنون بشارت باد بر شما، به داد و ستدی که با خدا کرده‌اید و این است، آن پیروزی بزرگ.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: قرآن ظهور حق است و در آن هیچ باطلی جا ندارد، هیچ کسی بالاتر از خداوند در وفای به عهد نیست، کسانی که تخلف از عهد می‌کنند نقصی دارند اما خداوند متعال نقصی ندارد که تخلف از عهد کند.

آیت‌الله لاریجانی آملی خاطرنشان کرد: بشارت دهید به معامله‌ای که کردید، جان از یک طرف و بهشت دائم از طرف دیگر؛ و ذلک هو الفوز العظیم” در معامله‌ای که شهید با خداوند می‌کند، سعادت بسیار بالایی است که نصیب شهید شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: خداوند نسبت به عده‌ای رضایت دارد و آن‌ها نیز از او رضایت دارند، خداوند می‌فرماید هر فردی به وعده من عمل کند، سه خصلت به او می‌دهم؛ کسی که مقام رضایت رسیده، خداوند به آن شکری عنایت می‌کند که در ذکر خدواند عمیق می‌شود و هیچ نیسانی بر او نمی‌آید، خداوند محبتی به او عرضه می‌دارد که در دل هیچ کسی نیست.

عضو شورای نگهبان در ادامه بیان کرد: خدایا تو کسی هستی که معرفت خود را در قلب همه گذاشتی تا همه تو را شناخته و معرفتت در قلوب همه جا گرفت و هیچ کسی غیر تو را دوست ندارند و به غیر تو با کسی انس نگرفتند و حدیثی قدسی که می‌فرماید محبتی خداوند به او عرضه می‌کند که در دل شخص راضی قرار می‌دهد.

آیت‌الله لاریجانی آملی افزود: خداوندا تو کسی هستی که معرفت خود را در قلوب اولیای خود قرار د ادی، تا آنکه تو را شناختند و توحید تو را بجا آوردم و چشمه‌های دل خود را به سوی جلال و عظمت خود باز می‌کنم یعنی خداوند از انسان و انسان از خداوند راضی باشد، در اینجا قلب چنان گشوده می‌شود که معرفت خداوند را مشاهده می‌کنیم.

وی گفت: قلب شخص به سوی جلال و جمال خدا باز می‌شود که همین مقام “ذلک فوض العظیم” برای شهید آورده شد، یعنی کسانی که اهل ریاضت و حدود ۷۰ سال تلاش می‌کنند و می‌شوند راضی؛ و بعد آن محبوب خداوند می‌شوند اما این معرفت را برای شهید نیز آورده‌اند، شهید یک قدم بر می‌دارد و این قدم در یک لحظه است و شاید برای عارفی در ۷۰ سال انجام گیرد.

خداوند جان‌های شهدا را خریدار است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: خداوند جان‌های شهدا را خریدار است و می‌گوید کسی خریدارتر از من بر جان‌های شهید نیست، انسان در اثر ایمان و عمل صالح طوری پاک می‌شود که خداوند گناهان او را بخشیده و برای ابدیت چنین فردی در بهشت می‌ماند.

عضو شورای نگهبان تصریح کرد: شهید یک قدم برداشت و مقام عظیمی دارد که ما در درک آن عاجز هستیم و تنها به گفته مقام معظم رهبری حرف خدا را ذکر می‌کنیم که رزق در کلام ائمه اطهار است یعنی نعماتی که از ناحیه حق تعالی داده می‌شود.

آیت‌الله لاریجانی آملی در پایان خاطرنشان کرد: دعا کنیم تا از خداوند رزق بخواهیم، رزق تنها مادیات نیست، برای طلب رزق دعا کنیم که علم، توحید و معرفت هم جزو رزق محسوب می‌شود و لازم نیست تمام رزق‌ها مادیات باشد.

وی افزود: مرزق شدن به رزق الهی یک نعمت و بالاترین رزق الهی صبری است که خداوند به مادران شهدا داده است، این نظام براساس توحید است و امیدواریم شهدا ما را مورد عنایت قرار داده و دستگیری کنند.

دکمه بازگشت به بالا