نکات مهم در خرید چمن مصنوعی مدارس

در همه جای دنیا به دلیل مزایای زیاد و برجسته‌ی چمن مصنوعی، خریداران بی شماری اقدام به تهیه‌ی این کالا می‌کنند. در این مقاله گروه چمنزار به این موضوع اشاره دارد که عموما به چه نکات مهمی در خرید چمن مصنوعی باید توجه داشت. برای پاسخ به این موضوع باید توجه داشت که مهم ترین نکته، نیاز خریدار و کاربرد چمن مصنوعی است. به عبارتی اگر شما به چمن مصنوعی فوتبالی نیاز دارید، نمی‌توانید از استفاده نمایید.

ارتفاع چمن مصنوعي |تراکم چمن مصنوعی

نکات مهم در خرید چمن مصنوعی فوتبال

شرکت چمنزار با توجه به تجربه کاری خود در زمینه ساخت انواع زمین چمن مصنوعی فوتبال و انجام اقداماتی نظیر زیرسازی‌ها و فروش چمن منصوعی مناسب برای زمین‌های فوتبال و فوتسال سعی کرده است تا در مقاله‌ای ویژه به موضوع چمن مصنوعی فوتبال بپردازد.

اما در این بخش تنها به ذکر نکاتی مهم در خرید چمن مصنوعی فوتبال خواهیم پرداخت. خریداران چمن مصنوعی باید به این موضوع توجه داشته باشند که هزینه خرید چمن مصنوعی فوتبال به دلیل ایجاد ارزش افزوده یک سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود که در نهایت می‌تواند به افزایش دارایی‌های مجموعه منجر شود.

همچنین احداث زمین فوتبال چمن مصنوعی می‌تواند ایمنی و سلامت بازیکنان در طول انجام بازی را تضمین کند که نتیجه آن انجام یک بازی با کیفیت مطابق با استانداردها خواهد بود از این رو و به منظور اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله مراجعه نمایید.

هنگامی که صحبت از چمن مصنوعی‌ تزئینی می‌شود کاربری‌هایی همچون ، حیاط، و زمین بازی مورد توجه قرار می‌گیرند . از این رو در این بخش از مقاله می‌توانید مهم ترین ویژگی‌های چمن مصنوعی از نگاه خریداران را ملاحظه کنید تا بتوانید انتخاب بهتری برای خرید چمن مصنوعی داشته باشید.

رنگ چمن مصنوعی

همیشه خریداران با یک پیش فرض ذهنی اقدام به خرید چمن مصنوعی می‌کنند و به هنگام خرید، این تصورات ذهنی را با چمن ارائه شده توسط فروشنده تطبیق می‌دهند. اگر چمن ارائه شده فاصله‌ی زیادی با ذهنیت آن ها از چمن طبیعی داشته باشد، متقاعد کردن این دسته از خریداران به یک مشکل بزرگ تبدیل می‌شود. نکته‌ دیگر در مورد رنگ چمن مصنوعی، هماهنگی برخی رنگ‌ها با دیگر عناصر فضا خواهد بود. در واقع، باید گفت هر چمنی با هر رنگی برای فضای شما مناسب نخواهد بود پس اگر خریدار فکر کند که چمن مصنوعی ارائه شده تناسبی با فضای مورد استفاده ندارد خیلی هم بی راه نگفته است. رعایت این نکات در خرید چمن مصنوعی به شما کمک می کند بهترین چمن مصنوعی را انتخاب کنید.

 

ارتفاع چمن مصنوعي |تراکم چمن مصنوعی

ارتفاع چمن مصنوعی

از نکات مهم در خرید چمن مصنوعی که بسیار موردتوجه خریداران است ارتفاع چمن مصنوعی یا همان پایل چمن مصنوعی است. عموم خریداران پروژه های مسکونی چمن‌های مصنوعی ارتفاع بلند را ترجیح می‌دهند. از طرف دیگر، افرادی که شستشوی چمن مصنوعی برای آن‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است چمن های ارتفاع الیاف کوتاه تر را می پسندند. نکته‌ دیگری که در مورد ارتفاع چمن مصنوعی حائز اهمیت است ارتباط مستقیم ارتفاع الیاف با قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه است! به گونه ای که هرچه ارتفاع الیاف بیش‌تر باشد (در تراکم ثابت) بالطبع مبلغ بیش تری را هم برای خرید آن باید پرداخت کرد. بنابراین گروهی که چمن‌های مصنوعی ارتفاع بلند را می پسندند، باید بودجه کافی برای اینکار را کنار بگذارند.

نرمی یا زبری چمن مصنوعی

آنچه همیشه در تصور عموم نقش بسته است، نرمی و لطافت چمن مصنوعی است و خریداران همیشه به دنبال نزدیک‌ ترین محصول به چمن طبیعی هستند. بنابراین چمن های مصنوعی نرم همیشه طرفداران بیش تری دارند. عموما چمن‌هایی با ارتفاع بیش از ۲۵ میلی متر نرمی قابل قبولی دارند و بیش تر مورد توجه هستند. نکته‌ دیگر برش عرضی چمن‌ های تولیدی است. کمپانی‌ های برای افزایش و مقاومت بیش تر در برابر ضربات، را با اشکال V و W می‌سازند که این موضوع تا حدودی نرمی الیاف را کاهش می‌ دهد، بنابراین، تنها با تکیه بر ارتفاع چمن نمی توان نرمی و لطافت آن را تخمین زد.

این‌ ها مواردیست که بیشتر خریداران به آن توجه دارند، اما یک متخصص در این حوزه قطعا نگاه ویژه‌ تری خواهد داشت. خریداران همواره چمن هایی را انتخاب می‌ کنند که از نظر ظاهری و یا قیمت توجه آن ها را جلب می‌ کند، اما توصیه‌ اکید ما به خریداران توجه به ویژگی های ساختاری چمن مصنوعی است. اگر در زمان خرید توجه تنها به ویژگی های ظاهری چمن باشد و توجهی به کاربری و نکات مهم در خرید چمن مصنوعی نشود، خرید شما یک خرید ناموفق است و از آن جهت که چمن مصنوعی قابل ترمیم و یا تقویت نخواهد بود بسیاری از خریداران مجبور به تعویض چمن های مورد نظر خود ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی خواهند شد.

یک مثال برای خرید چمن مصنوعی

برای شفاف سازی بیش تر و آگاهی شما در مورد انتخاب بهترین چمن مصنوعی درخواست می کنیم به این مثال توجه کنید: شخصی را در نظر بگیرید که قصد دارد برای دبیرستان خود چمن مصنوعی تهیه کند. همان گونه که از نام مدارس پیداست این چمن تحت بیش ترین فشار فیزیکی خواهد بود و تنها چمن های با مقاومت بالا توانایی جذب ضربات وارده و حفظ ظاهر خود را دارند. همچنین مسئله‌ی بهداشت نکته‌ بسیار مهمی است که باید برای کاربری مدارس ( ) مورد توجه قرار گیرد. حال این خریدار با مراجعه به فروشگاه و ملاحظه‌ محصولات یک چمن تزئینی با درجه‌ی کیفی پایین و یا یک چمن صرفا ارزان قیمت را خریداری می کند.

طبیعتا این محصول توانایی مقابله با فشارهای وارده را نخواهد داشت و پس از یک سال با اعتراض اولیاء دانش آموزان مواجه خواهد شد. در نتیجه، مسئول مدرسه ناگزیر به تعویض چمن و خریداری یک چمن مصنوعی با کیفیت بالا خواهد شد و تمامی هزینه‌هایی که برای خرید اول انجام گرفته سوخت خواهد شد که یکی از مهم‌ترین نکات در هنگام خرید چمن مصنوعی است.نتیجه‌گیری به این شکل خواهد بود که یک انتخاب متناسب با ویژگی‌ ها و کاربری‌ های پروژه موجب می‌شود تا مدت‌ها از خرید و انتخاب خود لذت ببرید. این موضوع در تمامی رده‌های محصولات قرار دارد؛ یادآور می‌شویم که قیمت بالا و یا قیمت پایین دلیلی بر جواب گویی محصول به پروژه‌ی شما نخواهد بود. یک سری نکات در این بخش به شما کمک خواهد کرد تا چمن مصنوعی مناسب خود را پیدا کنید.

ارتفاع چمن مصنوعی

۱) چمن مصنوعی اگر ارتفاع کم و تراکم بالا داشته باشد

ویژگی مثبت : شستشوی آسان، یکدستی ارتفاع الیاف برای ورزشی مانند گلف، مقاومت بالاتر در برابر تردد، آشغال‌گیری پایین
ویژگی منفی : زبری بالا،ظاهر موکتی

۲) چمن مصنوعی اگر ارتفاع کم و تراکم پایین داشته باشد

ویژگی مثبت : قیمت پایین، نظافت آسان
ویژگی منفی : کوبیده شدن الیاف، دیده شدن لایه زیرین (بکینگ)

۳) چمن مصنوعی اگر ارتفاع بلند و تراکم بالا داشته باشد

ویژگی مثبت : ضربه پذیری مناسب، نرمی بالا، ظاهر طبیعی تر

ویژگی منفی : قیمت بالا، نظافت سخت

۴) چمن مصنوعی اگر ارتفاع بالا و تراکم پایین داشته باشد

ویژگی مثبت : قدرت بارپذیری بالا (برای پروژه‌های فوتبالی)
ویژگی منفی : دچار سایش الیاف می‌شود، الیاف آن دچار کوبیدگی می‌شود.

البته نکاتی که در فوق گفته شد برای تمامی چمن های مصنوعی به یک شکل نخواهد بود و قطعا موارد دیگری هم دخیل خواهد بود.

تراکم چمن مصنوعی

به طورکلی هر چه تراکم بالاتر باشد طول عمر چمن افزایش پیدا می‌کند و آشغال‌گیری چمن کاهش خواهد داشت. چمن های متراکم در مباحث نظافتی و شست وشو نیز گزینه های مطلوبی محسوب می‌شوند اما چمن‌هایی که تراکم آنها بسیار بالاست مانند چمن‌های با تراکم بالای ۲۵۰۰۰ دارای زبری بیشتری هستند.

ساختار الیاف

به طورکلی چمن های مصنوعی دارای دو گروه الیاف هستند:

۱) فیبریلیت : مطالب مربوط به الیاف فیبریلیت را می توانید در بخش دیاگرام چمنزار ملاحظه کنید. در مورد این الیاف می توان عنوان کرد که دارای طول عمر بالا و نرمی قابل توجهی هستند. فیبریلیت یکی از بهترین گزینه‌ها برای پروژه‌های تخصصی مثل مدارس، مهدکودک‌ها و زمین‌های فوتبال، زمین‌های تنیس و … هستند. البته تنوع بی شماری در نوع بافت چمن‌های فیبریلیت وجود دارد.

۲) مونوفیلامنت: الیاف منوفیلامنت دارای تنوع بالایی در نوع ساختار هستند، که جدیدترین نسل الیاف محسوب می‌شوند. برخی مدلهای منوفیلامنتv,w,u شکل ویا تخت هستند و هر کدام از آنها تاثیرات و ویژگی‌های مربوط به خود را دارند. برای کسب اطلاعات بیش تر به بخش دیاگرام چمنزار مراجعه کنید.

نکات دیگر که باید در خرید چمن مصنوعی بدانید!

یکی از نکات مهم در خرید چمن مصنوعی کاربرد آن است. به‌عنوان مثال، در محیط‌ های پرتردد باید چمن‌ هایی با دیتکس بالا انتخاب شود تا این چمن دربرابر ترافیک محیط دوام و عمر طولانی داشته باشد. از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده در ویژگی‌های ظاهری و فیزیکی چمن مصنوعی ارتفاع الیاف و تراکم آن است. به عنوان مثال چمن های الیاف کوتاه اساساً برای کاربرد در ورزش‌هایی نظیر راگبی، بیس بال، گلف، هاکی، تنیس و پینت بال طراحی و تولید شده‌اند و هم اکنون در محیط های بازی کودکان، مهدکودک‌ها و اماکن آموزشی استفاده می‌شود که می‌بایست هنگام خرید چمن مصنوعی حتما در نظر گرفته شود.

به همین دلیل چمن های مصنوعی با ارتفاع الیاف بلند در برخی ورزش ها مانند گلف و تنیس استفاده نمی شود چرا که موجب کند شدن حرکت توپ می گردد.

مشخصات چمن مصنوعی خوب

همانطور که تا بدینجا متوجه شده اید، چمن مصنوعی در دو نوع ورزشی و تزئینی تولید و عرضه می شود. هر کدام از این مدل ها با توجه به ساختار و ویژگی های که دارند، در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. ویژگی های که چمن مصنوعی باید داشته باشد، مهم ترین مسئله در انتخاب چمن مصنوعی خوب است. در ادامه مشخصات و ویژگی های که یک چمن مصنوعی خوب باید داشته باشد را به صورت کامل توضیح می دهیم. چمن مصنوعی خوب باید مشخصات زیر را داشته باشد:

  • کاربردی بودن چمن مصنوعی انتخابی: این مسئله بیشتر از اینکه به جنس و بافت چمن مرتبط باشد به نحوه انتخاب شما بر میگردد که با انتخاب اصولی می توانید به بهترین شکل از چمن مصنوعی انتخابی خود استفاده کنید.
  • بالا بودن وزن چمن مصنوعی: پایین بودن وزن چمن مصنوعی نشان دهنده نامرغوب بودن الیاف مورد استفاده در این چمن ها است. همچنین پایین بودن وزن چمن مصنوعی نشان دهنده این است که تراکم پایین دارد. این عمل باعث می شود که در کوتاه مدت چمن مصنوعی ظاهر اولیه خود را از دست بدهد و دچار پوسیدگی شود. خرید این پیشنهاد نمی شود.
  • بالا بودن تراکم چمن مصنوعی: بالا بودن تراکم چمن مصنوعی از مهم ترین عوامل در طول عمر چمن مصنوعی است. هم چنین تراکم بالا در الیاف چمن مصنوعی مانع از نفوذ آشغال به عمق چمن شده و به راحتی قابل تمیز کاری می باشد.
  • رنگ بندی بسیار مناسب: رنگ بندی چمن مصنوعی باید به صورتی باشد که هم حس طراوت و شادابی در محیط ایجاد کرده و هم همانند چمن طبیعی باشد.
  • جنس چمن مصنوعی: از مهم ترین و اصلی ترین مشخصه ای که یک چمن مصنوعی را از سایر چمن های مصنوعی دیگر متمایز می کند، جنس آنها می باشد. جنس چمن مصنوعی با استفاده از الیافی که ساخته شده است تعیین می شود.
  • تناسب نقطه ذوب با محیط: از مشخصات اصلی دیگر چمن مصنوعی خوب تناسب داشتن نقطه ذوب با دمای محیط می باشد. این مشخصه مانع از آتش سوزی چمن مصنوعی و هم چنین جلو گیری از ذوب چمن در برابر نور خورشید می باشد.

نکات مهم در خصوص خرید چمن مصنوعی ورزشی

در ابتدای این مقاله راجع به چمن مصنوعی فوتبال توضیح داده شد اما باید در نظر داشته باشید که شرکت چمنزار خدمات ویژه‌ای را برای نصب انواع چمن مصنوعی با کاربری‌های ورزشی محبوب در جامعه مانند تنیس گلف پدل ارائه می‌کند که از جمله می توان به پروژه‌‌های شاخص چمن مصنوعی در باشگاه ورزشی انقلاب اشاره کرد. این شرکت همچنین زمین‌های تنیس متعددی را برای افراد علاقه‌مند به این بازی طراحی و اجرا کرده است همچنین به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با نکات کلیدی انواع چمن مصنوعی ورزشی می‌توانید به مقاله مراجعه کنید.

راهنمای خرید چمن مصنوعی، موارد تکمیلی

از آنجا که خرید، هزینه بر بوده و هزینه بالایی دارد، قبل از هر چیزی باید اطلاعات کافی در خصوص چمن مصنوعی مرغوب و نامرغوب داشته باشید. تا بهترین انتخاب را انجام دهید. تا بدینجا تلاش کردیم شما را با نکات مهم در خرید چمن مصنوعی و انتخاب بهترین چمن مصنوعی آشنا کنیم. مواردی را که در اینجا مطرح می کنیم خلاصه ای از مواردی است که به آنها پرداختیم:

  • قبل از خرید باید به این نکته توجه داشته باشید که برای فضای مورد نظر خود کدام چمن با چه ویژگی های نیاز است.
  • از دیگر مواردی که باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید، کیفیت چمن مصنوعی است. بیشتر افراد بدون توجه به این مسئله فریب ظاهر چمن مصنوعی را می خورند که باعث می شود بعد از گذشت بازه کم نیازمند خود باشند.
  • هم چنین در انتخاب بهترین چمن مصنوعی به این نکته هم باید توجه داشته باشید که اگر از چمن مصنوعی در فضاهای متعدد استفاده می کنید که امکان تماس مستقیم با پوست وجود دارد، از چمنی باید استفاده کنید که حساسیت و آلرژی پوستی و تنفسی برای شخص ایجاد نکند. زیرا چمن های مصنوعی نامرغوب که از رنگ های غیر استاندارد استفاده می کنند باعث ایجاد مشکل های از این قبیل می شوند.

چمن های مصنوعی را با حوصله و علاقه انتخاب کنید!

دوست دارید چه حسی از مکانی که قرار است در آن چمن مصنوعی کار شود بگیرید!!! گاهی ممکن است در تراس خود بر روی چمن های مصنوعی بنشینید یا دراز بکشید که اگر این طور است از چمن هایی با الیاف بلند تر یا نرم تر استفاده کنید. نسل چهارم چمن‌های مصنوعی که شرکت‌های شناسنامه دار ایران وارد کننده آن هستند این موضوع را در نظر گرفته‌اند.

حتماً به هنگام خرید چمن مصنوعی تمامی خواسته‌های خودتان را به کارشناسان فروش منتقل کنید تا آنها شما را در رسیدن به بهترین چمن مصنوعی که به خواسته‌های شما نزدیک است راهنمایی کنند. لایه بستر (بکینگ) در چمن‌های مصنوعی نقش بسیار مهمی در کیفیت و افزایش طول عمر ایفا می‌کند. رشته‌های اصلی چمن مصنوعی در این بستر مستحکم و پایدار بافته شده، بنابراین مقاومت این لایه در برابر عوامل مختلف محیطی مانند رطوبت، سرمایش و گرمایش نور خورشید و نقش‌های حاصل از اصطکاک تردد، تأثیر بسیار شگرفی در ماندگاری چمن مصنوعی دارد. لایه زیره بی کیفیت بر اثر شرایط محیطی در کوتاه‌ترین زمان دچار پوسیدگی خوردگی و در نهایت از هم پاشیدگی ساختار می‌گردد و رشته‌های چمن به سادگی کنده می‌شوند. چمنزار امیدوار است بتواند برای شما عزیزان لذت خرید چمن مصنوعی را دوچندان کند.

از کجا چمن مصنوعی بخریم؟

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب دقیق‌تر درباره انتخاب چمن مصنوعی،‌ خرید و یا نصب آن می‌توانید به صفحه مراجعه کنید. کارشناسان ما در دو بخش تزئینی و ورزشی در شرکت چمنزار آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود و می‌توانند شما را در انتخابی دقیق یاری کنند.

 

دکمه بازگشت به بالا