بین المللی

نگرانی لندن از احتمال تاثیرگذاری تحولات دریای سرخ بر اقتصاد انگلیس

وزیر دارایی انگلیس گفت که تحولات دریای سرخ ممکن است بر اقتصاد این کشور اثر بگذارد.

به گزارش روابط عمومی، «جرمی هانت» وزیر دارایی انگلیس امروز گفت که حملات نیروهای مسلح ارتش یمن علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ می‌تواند از طریق افزایش قیمت‌ها، روی اقتصاد انگلیس اثر بگذارد.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش کرد هانت در گفت‌وگویی با رادیو بی‌بی‌سی ۴ در پاسخ به سوالی درباره تاثیر این حملات بر افزایش قیمت‌ها گفت «این امر ممکن است اثرگذار باشد و ما با دقت آن را رصد می‌کنیم.»

وزیر دارایی انگلیس گفت که این کشور وعده داده است اقدامات نیروهای مسلح یمن با «پیامدهایی» همراه خواهد بود، چراکه دریای سرخ برای تجارت جهانی حیاتی است.

پس از درگرفتن جنگ غزه، نیروهای مسلح ارتش یمن حملات خود علیه کشتی‌های تجاری مرتبط با رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ  و دریای عرب آغاز کرده‌اند. نیروهای مسلح یمن تاکید کرده‌اند اقدامات آنها علیه رژیم صهیونیستی تا زمان متوقف شدن اقدامات نظامی آن علیه غزه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا