جامعه

هشدار نارنجی هواشناسی/ بارش برف و باران در ۱۹ استان طی روزهای آینده

به گزارش روابط عمومی، سازمان هواشناسی با هشدار نارنجی پیش بینی می شود از عصر چهارشنبه (19 آبان) تا عصر جمعه (21 آبان) ارتفاع این دریا در مناطق “ساحلی” نیمه غربی خزر به 3.5 متر و در نیمه شرقی دریای خزر به 3.5 متر برسد. . دریا 2 تا 5. متر و تا 5 متر در نواحی «دریایی» نیمه غربی دریای خزر و تا 4 متر در نیمه شرقی دریای خزر.

در چنین شرایط جوی، خطر آسیب به سازه های دریایی و ساحلی، خطر غرق شدن قایق های سبک و نیمه سنگین و حرکت شناورهای سنگین، آسیب به قفسه ها و تورهای ماهیگیری دور از دسترس نیست، بنابراین سازمان هواشناسی تعطیلات خود را اعلام کند. مناطق استراحت فعالیت ها و هر گونه فعالیت در دریا به ویژه در مناطق دریایی جمع آوری تورها و وسایل ماهیگیری و استفاده از اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از هر گونه آسیب توصیه می شود.

سازمان هواشناسی با هشدار زردرنگ از شامگاه پنجشنبه (20 آبان) تا جمعه (21 آبان) ارتفاع موج در نواحی ساحلی به 1.5 متر و در سواحل شمالی و غربی خلیج فارس، نواحی ساحلی و سواحل بوشهر به 2.5 متر افزایش یافت. پیش بینی از خوزستان.

در چنین مواردی ممکن است تله ها و تورهای ماهیگیری آسیب ببینند، قایق ها و کشتی های کوچک آسیب ببینند و فعالیت های دریایی مختل شود.

سازمان هواشناسی با هشدار زردرنگ در نواحی جنوبی بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید، در برخی نقاط، در ارتفاعات و مناطق سردسیر رگبار و در روز چهارشنبه (19 آبان) در گیلان، غرب مازندران، شمال و شرق اردبیل، شمال شرق استان برف خواهد بود. . آذربایجان شمالی آذربایجان غربی پیش بینی می کند.

توزیع وضعیت جوی استان های گیلان، مازندران، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، قزوین، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، همدان، البرز در روز پنجشنبه (20 آبان) روز جمعه (21 آبان) برای استان های گیلان، مازندران، گلستان، کردستان، همدان، زنجان، قزوین، البرز، مرکزی، قم، تهران، خوزستان، چهارمحال و بختیاری تا غرب و جنوب تهران، سمنان و ولایات گلستان استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل.

سیل، لغزندگی جاده ها، به ویژه در گردنه های کوهستانی، می تواند دید را کاهش دهد و پروازها را به تاخیر بیندازد. با پیشنهاد سازمان هواشناسی، احتیاط در تردد بدون وقفه در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در کوهنوردی، عبور احتیاط از جاده های کوهستانی و تجهیزات زمستانی، آمادگی برای انجام عملیات برف روبی و کنترل و بازگشایی آبراه ها رعایت شود.

به گزارش روابط عمومی، در این هشدار نارنجی سازمان هواشناسی شرایط جوی نامساعد و خسارات احتمالی را پیش بینی می کند. اخطار نارنجی برای آمادگی دستگاه های مسئول برای مقابله با پدیده زیانبار صادر می شود. زردرنگ این بدان معنی است که پدیده های جوی وجود خواهد داشت که می تواند سفر و فعالیت های روزانه را مختل کند. این اخطار برای اطلاع عموم مردم برای آمادگی برای مقابله با پدیده های جوی کمی شدیدتر از حد معمول صادر شد. از سوی دیگر مسئولان نیز از این هشدارها آگاه هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

دکمه بازگشت به بالا