هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی و فراساحلی کشور

سازمان هواشناسی از فردا تا دوشنبه (6-7 مارس) فعالیت سیستم جوی ، افزایش تلاطم و ارتفاع امواج در خلیج فارس ، دریای عمان و دریای خزر را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی با هشدار نارنجی وزش باد شدید در مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس ، مناطق ساحلی و غرب بوشهر و هرمزگان ، ارتفاع موج ها از 2 به 3 متر و در مناطق فراساحلی فردا (15 اسفند) به 3.5 متر افزایش می یابد . پیش بینی شده است.

همچنین پیش بینی می شود که این شرایط روز شنبه (7 مارس) در تنگه هرمز ، مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس ، مناطق ساحلی و سواحل بوشهر و هرمزگان ادامه داشته باشد.

بعلاوه ، در روز یکشنبه (6 مارس) انتظار می رود که در نیمه شرقی خلیج فارس ، تنگه هرمز ، مناطق ساحلی و سواحل هرمزگان و بوشهر وزش باد و موج شدید باشد. در چنین مواردی ، صدمه به شناورهای سبک و نیمه سنگین ، غرق شدن شناگران و قایق های کوچک ، پارگی تورهای ماهیگیری ، اخلال در فعالیت های دریایی و دریایی دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی در مورد ممنوعیت شنا و شنا ، ممنوعیت شناورهای سبک ، نیمه سنگین و تفریحی و محدودیت های فعالیت های ماهیگیری و پشتیبانی دریایی ، به ویژه برون مرزی ، هشدار داد.

سازمان هواشناسی نیز هشدار داد رنگ زرد دو سیستم جوی را توصیف می کند و هشدار می دهد که در سه روز آینده ارتفاع باد شدید و امواج از 1 به 1.5 متر و در مناطق دریایی به 2 متر افزایش می یابد.

این شرایط جوی فردا (6 مارس) در غرب خلیج فارس ، مناطق ساحلی و سواحل خوزستان و روز شنبه (7 مارس) در دریای عمان و غرب خلیج فارس ، مناطق ساحلی و سیستان و بلوچستان ، خوزستان و هرمزگان.

همچنین در نیمه غربی دریای عمان و خلیج فارس ، در مناطق ساحلی و دریایی خوزستان ، بهشهر ، هرمزگان و سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود این شرایط تا روز یکشنبه (6 مارس) ادامه داشته باشد.

در ادامه این هشدار آمده است: وزش باد شدید و موج جزر و مدی فردا (6 مارس) در قسمت شرقی دریای خزر ، در ساحل و خلیج گلستان و روز یکشنبه (6 مارس) در غرب و مرکز شدت خواهد گرفت. قطعات. همچنین انتظار می رود در سواحل دریای خزر و به دور از سواحل گیلان و مازندران واقع شود. وی همچنین روز دوشنبه (7 مارس) در مورد فعالیت این سامانه در دریای خزر ، مناطق ساحلی و سواحل گیلان ، مازندران و گلستان هشدار داد.

در چنین مواردی ، شناگران و قایق های کوچک می توانند غرق شوند ، شناورهای سبک و نیمه سبک آسیب ببینند ، تورهای ماهیگیری پاره شود ، عملیات دریایی و دریایی مختل شود. بنابراین ، سازمان هواشناسی هنگام احتیاط در هنگام شنا و استراحت در آب ، احتیاط در حرکت شناورهای تفریحی ، سبک و نیمه سبک و ماهیگیری را توصیه کرد.

به گزارش روابط عمومی ، هشدار نارنجی انتظار می رود سازمان هواشناسی بر آب و هوا تأثیر منفی بگذارد و خسارت احتمالی وارد کند. هشدار نارنجی برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با پدیده مضر صادر می شود. همچنین توجه داشته باشید رنگ زرد این بدان معنی است که پدیده های جوی رخ می دهد ، که می تواند در سفر و فعالیت های روزمره تداخل ایجاد کند. این هشدار برای بالا بردن سطح آگاهی عمومی جهت آمادگی برای مقابله با پدیده های جوی شدیدتر از حد معمول طراحی شده است. از طرف دیگر ، مسئولان از این هشدارها آگاه هستند بنابراین می توانند در صورت لزوم وارد عمل شوند.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل