جامعه

هشدار هواشناسی نسبت به بارندگی و کاهش دما در شمال کشور

سازمان هواشناسی هشدارهایی درباره بارانهای شدید و دمای پایین در استانهای شمالی کشور صادر کرده است.

به گزارش روابط عمومی طبق هشدار زرد سازمان هواشناسی ، عصر امروز (سیزدهم مرداد) ، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در ارتفاع نوروزگان رخ خواهد داد و سیلاب های فصلی ، سیلاب و رعد و برق ممکن است.

در چنین مواردی توصیه می شود از رودخانه ها دور نمانید و در هنگام کوهنوردی مراقب باشید.

همچنین شنبه (25 مرداد) وزش باد شدید در استان مازندران ، گلستان ، اردبیل (به ویژه مرز گیلان) و استانهای شمال شرقی جمهوری آذربایجان و یکشنبه (26 اوت) در استان های مازندران ، گلستان ، اردبیل و خراسان وجود خواهد داشت. مناطق آذربایجان شمالی و شمال شرقی و آذربایجان غربی ظاهر می شود.

روز دوشنبه (17 اوت) این سیستم در استان های گیلان ، مازندران ، گلستان و استان های شمالی آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی-غربی پیش بینی می شود.

بهره برداری از این سیستم به مراتع آسیب می زند ، خطر افزایش ناگهانی کانال ها و رودخانه ها و جاری شدن سیل وجود دارد. خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی ، وقتی سازمان هواشناسی هشدار زرد به خود می گیرد ، این پدیده های جوی می توانند در سفر و فعالیتهای روزانه تداخل داشته باشند. این اخطار به منظور افزایش آگاهی عمومی صادر شده است تا برای مقابله با پدیده های جوی کمی شدیدتر آماده شوند. از طرف دیگر ، مقامات از این هشدارها آگاه هستند و در صورت لزوم می توانند اقدام کنند.

سازمان هواشناسی همچنین شنبه (16 اوت) هشدار نارنجی راجع به نفوذ و فعالیت سیستم بارش در استان گیلان صادر کرد که وزش باد شدید و درجه حرارت از 6 تا 10 درجه کاهش یافته است.

طبق اعلام سازمان هواشناسی ، با توجه به فعالیت این سامانه ، آسیب به مزارع ، افزایش ناگهانی آبراه ها و رودخانه ها غیر منتظره نخواهد بود. بنابراین ، در این حالت ، توصیه می شود محصولات زراعی برداشت شده ، به ویژه چمن ، در داخل خانه ، دیوارهای استخرهای گرمابی را بررسی کنید و در ساحل رودخانه ها و کانال ها نشسته باشید.

به گزارش روابط عمومی ، هشدار نارنجی سازمان هواشناسی اثرات منفی پدیده های جوی و خسارات احتمالی را پیش بینی می کند. زنگ نارنجی برای تهیه دستگاه های مسئول برای مقابله با پدیده مضر صادر می شود. همچنین ، وقتی سازمان هواشناسی هشدار زرد صادر می کند ، این پدیده های جوی می توانند در سفر و فعالیت های روزانه تداخل داشته باشند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا