استانی

پرداخت ۱۸ هزار میلیارد ریال از محل عوارض ارزش افزوده به شهرداری‌های فارس

روابط عمومی/فارس مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری فارس گفت: از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه امسال افزون بر ۱۸ هزار و ۸۵۷ میلیارد ریال از محل عوارض ارزش افزوده توسط دولت به ۱۱۸ شهرداری این استان پرداخت شد.

احسان اصنافی روز چهارشنبه، ۲۷ دی‌ماه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: درآمد حاصل از عوارض ارزش افزوده که در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته شامل کشوری و استانی می‌شود که کشوری مربوط به سوخت و کمک‌های دولتی است و استانی نیز مربوط به سه درصد وصولی است که نسبت به جمعیت توزیع می شود.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۸ هزار و ۸۵۷ میلیارد ریالی که در ۹ ماهه امسال به شهرداری‌های فارس پرداخت شده، ۱۵ هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال استانی و مابقی کشوری است و سهم شهرداری شیراز نیز افزون بر ۲۲۰ میلیارد ریال بوده که افزایش این عدد که نسبت به سال گذشته کاهش بسیار داشته را دنبال می کنیم.

پرداخت ۱۸ هزار میلیارد ریال از محل عوارض ارزش افزوده به شهرداری‌های فارس

وی اظهار کرد: سال گذشته نیز افزون بر ۲۶ هزار میلیارد و ۳۳۲ میلیون ریال از محل عوارض ارزش افزوده به شهرداری‌های استان پرداخت شد که از این میزان ۱۱ هزار میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال استانی و مابقی کشوری بود.

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری فارس افزود: سال گذشته سهم شهرداری شیراز از این عدد سه هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال بود.

اصنافی در پایان گفت: علاوه بر این ۱۳ دستگاه کامیون، ۵۲ دستگاه ون و حدود ۴۵ دستگاه اتوبوس نیز به شهرداری‌های استان واگذار شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا