پرونده مربیان ایرانی برای هدایت تیم ملی بسکتبال بسته شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

اخبار ایران |خبرگزاری

سعید تابش نیا، سخنگوی کمیته فنی فدراسیون بسکتبال در گفت و گو با خبرنگار آنلاین در مورد آخرین وضعیت مذاکرات و رایزنی‌ها برای تعیین سرمربی تیم ملی توضیح داد.

وی که روز گذشته از پاسخ منفی مهران شاهین طبع به فدراسیون بسکتبال خبر داده بود، با تاکید دوباره بر این موضوع گفت: مهران حاتمی دیگر گزینه مورد نظر بود که وی نیز از پذیرفتن پیشنهاد فدراسیون برای هدایت تیم ملی امتناع کرده است.

تابش نیا با تاکید بر اینکه مذاکره با گزینه‌های ایرانی بر اساس اولویت بندی انجام شد، اما مسئولین فدراسیون در جریان این اولویت بندی هستند خاطرنشان کرد: اینکه ابتدا از نتیجه رایزنی با مهران شاهین طبع اطلاع رسانی شد به منزله اولویت بودن اول این مربی نیست و برعکس؛ اینکه کدام یک از مربیان ایرانی گزینه اول یا دوم فدراسیون بودند تنها مسئولین فدراسیون از آن مطلع هستند. ما صرفاً بر اساس نتیجه حاصل از مذاکرات به نام آنها اشاره داشتیم.

سخنگوی کمیته فنی فدراسیون بسکتبال در مورد دلیل پاسخ منفی مربیان ایرانی برای هدایت تیم ملی تصریح کرد: مشکلات شخصی دلیل امتناع از پذیرفتن این مسئولیت توسط مربیان داخلی مورد نظر بوده است.

تابش نیا با تاکید بر اینکه از این پس رایزنی‌ها برای تعیین سرمربی تیم ملی بسکتبال با گزینه‌های خارجی ادامه پیدا می‌کند، یادآور شد: پیش از این گزینه ایتالیایی مورد نظر فدراسیون پاسخ منفی خود را اعلام کرده بود اما رایزنی‌ها با گزینه اسلوونیایی ادامه دارد. ضمن اینکه دو گزینه خارجی دیگر نیز معرفی خواهند شد تا بر اساس اولویت، مذاکره با آنها نیز آغاز شود.

سخنگوی کمیته فنی فدراسیون بسکتبال در مورد گزینه‌های جدید خارجی خاطرنشان کرد: هنوز اسامی این افراد به کمیته فنی اعلام نشده است، قاعدتاً از طرف فدراسیون سه، چهار مربی معرفی می‌شوند تا از میان آنها دو گزینه برای آغاز رایزنی‌ها انتخاب شوند. به این ترتیب سه گزینه خارجی (با احتساب گزینه اسلوونیایی) برای هدایت تیم ملی بسکتبال مدنظر خواهند بود.

دکمه بازگشت به بالا