بین المللی

پژوهش زمینه ساز رشد و پیشرفت دانشگاه‌هاست

پژوهش زمینه ساز رشد و پیشرفت دانشگاه‌هاست

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت: پژوهش زمینه ساز رشد و پیشرفت دانشگاه‌هاست و تجربه نشان داده باید از روش‌های جدید برای پیمودن مسیر پیشرفت استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدرضا دهقانی‌اشکذری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در نشست تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید پژوهش و فناوری و رؤسای قدیم و جدید دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد، دانشگاه آزاد اسلامی را ثروتی از مردم و برای مردم برشمرد و اظهار کرد: استقبال مردم و افزایش ورودی در دو ترم گذشته بیانگر اعتماد عمومی به این دانشگاه است. تجربه نشان داده باید از روش‌های جدید برای پیمودن مسیر پیشرفت استفاده کرد.

وی گریزی به مشکلات صنعت خودرو زد و عنوان کرد: چگونه کشوری که می‌تواند پهباد و موشک بسازد و آن را به دومین قدرت نظامی جهان صادر کند در صنعت خودرو ناکارآمد است. هر ساله هزاران نفر در تصادفات جاده‌ای کشته می‌شوند که بخشی از آن ناشی از ایمن نبودن خودروهاست؛ اگر مدیریت در این بخش کارا و اثرگذار بود شاهد این اتفاقات تلخ نبودیم.

رئیس آزاد اسلامی استان یزد پژوهش را زمینه ساز رشد و پیشرفت دانشگاه دانست و مدیریت در این حوزه را تعیین کننده برشمرد.

دهقانی از تلاش مریم نیری، مدیر سابق پژوهشی تشکر و بیان کرد: کسب رتبه‌های برتر در جشنواره فرهیختگان بیانگر اهتمام به پژوهش در دانشگاه است که حاصل تلاش‌های فراوان این معاونت است.

نقش برجسته مدیران و استادان در زمینه‌های فرهنگی

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان یزد نیز با برجسته دانستن نقش مدیران و استادان در زمینه‌های فرهنگی گفت: بخشی از معضلات فرهنگی در کلاس درس و با همکاری استادان قابل حل است.

حجت الاسلام حسن زارع با اشاره به آیه ۸۰ سوره اسرا اضافه کرد: هرچه در توان داریم برای خدمت به کشور به کار برده و مصداق این آیه باشیم.

ابوالقاسم میرحسینی معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد نیز بیشتر دستاورد‌های پژوهشی دانشگاه را از حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانست و عنوان کرد: در طول چندین سال اخیر این معاونت پیشرو در کشور بوده و آهنگ رشد بیشتری داشته که جای تشکر دارد.

به گزارش آنا، در این نشست از سید علی آقا میرجلیلی، رئیس سابق دانشکده فنی و مهندسی و مریم نیری، مدیر پژوهشی دانشگاه قدردانی و برای مریم نیری در سمت رئیس دانشکده فنی مهندسی و فرحناز ذاکریان در منصب مدیر پژوهشی دانشگاه آرزوی موفقیت شد.

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا