استانی

پیشرفت فیزیکی ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان

روابط عمومی/سیستان و بلوچستان مدیرکل بنیاد مسکن استان سیستان وبلوچستان گفت: 200 واحد مسکونی نهضت ملی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان میرجاوه با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد درحال ساخت است.

بیک مداح امروز جمعه در بازدید از طرح‌های مسکن شهرستان میرجاوه افزود: تا پایان سال برخی از واحدهای متقضیان طرح ملی مسکن در این شهرستان تحویل داده خواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان نیز از تامین ۸۰ هکتار زمین در میرجاوه برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن به صورت واحدهای ویلایی خبر داد.

عطاء اله اکبری افزود: طی تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن مقرر شد بخشی از واحدهای نهضت ملی این شهرستان برای آن دسته از افرادی که امکان ساخت ندارند توسط این نهاد احداث شود.

وی از پیشتازی شهرستان میرجاوه در اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: تاکنون ۵۷۹ پروانه ساختمانی طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان صادر شده است.

اکبری با بیان اینکه یکی از مهمترین عوامل افزایش قیمت مسکن به قیمت زمین برمی‌گردد، گفت: در طرح نهضت ملی مسکن زمین را به صورت رایگان در اختیار متقاضی قرار داده می‌شود و متقای نیز با دریافت تسهیلات و آورده خود می‌تواند اقدام به ساخت مسکن در کوتاهترین زمان ممکن اقدام کند.

دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در مجموع تاکنون زمین برای ساخت ۹ هزار و ۴۷۱ واحد مسکونی ویلایی طرح نهضت ملی در این استان واگذار شده است.

وی تصریح کرد: در طرح نهضت ملی مسکن با توسعه افقی شهرها این امکان فراهم شده که زمین‌هایی را وارد محدوده شهرها کرد و از این طریق می‌توان با واگذاری زمین به متقاضیان زمینه برای ساخت مسکن توسط خود مردم فراهم شده و در نتیجه تعداد زیادی از این افراد خانه‌دار می‌شوند.

اکبری با بیان اینکه در شهرهایی که مشکل زمین ندارند این طرح قابلیت اجرایی شدن دارد، خاطر نشان کرد: توسعه افقی شهرها می‌تواند نخستین قدم باشد اما تا حدی که طبق طرح جامع نیاز به بلندمرتبه‌سازی نباشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا