بین المللی

پیشنهادات نمایندگان مجلس برای اصلاح رابطه مالی شرکت نفت با دولت

شریعتی توضیح داد؛

سخنگوی کمیسیون انرژی هیات وزیران یازدهم گفت: یکپارچه سازی سیاست ها در حوزه مدیریت مصرف انرژی، اصلاح ساختاری به ویژه در حوزه شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت، اصلاح روابط مالی شرکت نفت. با دولت از جمله پیشنهاداتی بود که نمایندگان درباره برنامه توسعه هفتم ارائه کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، ملک شریعتی نیاسر در جمع خبرنگاران درباره جلسه روز یکشنبه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: بررسی برنامه ششم توسعه، تحلیل آنچه اجرا نشده است. و بررسی برنامه‌های وزارتخانه‌های نفت و نیرو و سازمان انرژی اتمی در خصوص رویکردهای تحولی برای تهیه برنامه هفتم در دستور کار امروز کمیسیون انرژی، معاونان برنامه‌ریزی وزرای نفت، انرژی و سازمان انرژی اتمی گزارش خود را در این خصوص ارائه کردند و نماینده سازمان برنامه و بودجه نیز در بخشی از مفاد آن توضیحاتی در خصوص تبعات عدم اجرای برنامه ششم ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی یازدهم افزود: یکپارچه سازی سیاست ها در حوزه مدیریت مصرف انرژی، اصلاح ساختاری به ویژه در حوزه شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت، اصلاح ارتباط مالی شرکت نفت با دولت، اصلاح ساختار شرکت گاز. ارتباط مالی با دولت، شفافیت در منابع و مصارف شرکت های دولتی به ویژه مشارکت شرکت ملی نفت و غیره از جمله پیشنهاداتی بود که نمایندگان درباره برنامه توسعه هفتم ارائه کردند.

شریعتی خاطرنشان کرد: در نهایت مقرر شد تا دو هفته آینده کمیته ای 9 نفره پیشنهادات کمیسیون انرژی را جمع آوری کنند. همچنین رویکردهای تحول در حوزه انرژی را برای برنامه هفتگی متناسب با نیاز جوانان و آنچه در برنامه های گذشته اتفاق افتاد تنظیم می کنیم تا هر زمان که لایحه برنامه هفتگی به مجمع ارائه شود، از قبل مسائل را بررسی کرده ایم تا در صحن آمادگی کامل داشته باشیم، کمیسیون یا دادگاه مسائل عمومی حوزه انرژی را پیگیری می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا